Latvijas studentu apvienība

LSA iesaistās mūžilgas karjeras attīstības veidošanā

9192861958_83bb3b5ed7_o2013.gada 28.jūnijā Latvijas Studentu apvienība (LSA) piedalījās Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Labklājības ministriju rīkotajā nacionālajā konferencē „Mūžilgas karjeras attīstības atbalsta sistēma Latvijā, problēmas un risinājumi”.

Apspriestās tēmas bija saistītas ar karjeras attīstības atbalstu izglītības, nodarbinātības un personīgās dzīves veiksmīgai mijiedarbībai mūža ilgumā un tā ietekmi uz darba tirgus efektivitātes paaugstināšanu un sociālās iekļaušanas jautājumu risināšanu.

Konferences otrajā daļā notika paneļdiskusija, kurā aicināts piedalīties bija arī LSA prezidents Mikus Dubickis. „Konferences dalībnieki, tajā skaitā karjeras konsultanti, tika iedvesmoti turpmākam darbam ar skolēniem, topošiem studentiem. Ceru, ka konference un diskusija deva ieguldījumu arī citu karjeras attīstības atbalsta sistēmas elementu darbības uzlabošanai.” – tā par konferenci izsakās M.Dubickis.

LSA jau iepriekš ir strādājusi pie veiksmīgas karjeras pamatprincipiem, kas slēpjas atbilstošā un kvalitatīvā augstākās izglītības sistēmā. Vērtīgas atziņas un rekomendācijas tika iegūtas no LSA rīkotā projekta „Ideju forums: Augstākās izglītības sasaiste ar darba tirgus prasībām. Jauniešu perspektīva”.  Rekomendācijās liels uzsvars tiek likts uz kvalitatīvām un plašām prakšu iespējām. Ja pat studiju programma neparedz obligāto praksi, tomēr katram studentam vajadzētu būt šādai iespēja. Turklāt studentam ir jābūt iespēja pilnvērtīgi iepazīt izvēlēto darba vietu, strādājot ar jaunākajām tehnoloģijām profesionāļu uzraudzībā. Svarīga ir arī darba devēju iesaista studiju procesā un studiju programmu veidošanā, kā arī veiksmīga atgriezeniskā saikne no absolventu puses. Plašāk ar rekomendācijām varat iepazīties LSA mājas lapā sadaļā Projekti/Darba tirgum-derīgs!

9192855972_16e16bf7da_o9190057409_0da1ac10af_o9192857724_21338d5896_o

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content