Latvijas studentu apvienība

LSA iesniedz prasību ģenerālprokuroram par MK pretlikumīgas rīcības novēršanu

Piektdien, 21.novembrī, Latvijas Studentu apvienība (LSA) iesniedza prasību ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram par Ministru kabineta un Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas pretlikumīgas rīcības novēršanu.

Augstskolu likuma 78. panta septītā daļa nosaka, ka Ministru kabinetam, iesniedzot Saeimai gadskārtējo valsts budžeta projektu, tajā jāparedz ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām valsts dibinātās augstskolās ne mazāku par 0,25 procentiem no iekšzemes kopprodukta, līdz valsts piešķirtais finansējums studijām valsts dibinātās augstskolās sasniedz vismaz divus procentus no iekšzemes kopprodukta.  LSA vairākārt ir runājusi par šī panta ievērošanu un nozīmi, jo šie līdzekļi ir nepieciešami augstākās izglītības nozarei. Izglītības un zinātnes minizstrija (IZM) ir izstrādājusi jaunās politikas iniciatīvas, kas ļautu šos līdzekļus izmantot tur, kur tie kritiski nepieciešami, īpaši studiju nodrošinājumam – materiāltehniskajai bāzei, laboratorijām, e-studiju vides attīstīšanai, pieredzes apmaiņas projektiem studentiem un mācībspēkiem un zinātniskajai darbībai augstskolās.

Ņemot vērā to, ka, veicot valsts 2014. gada budžeta likumprojekta izstrādi, šī prasība netika ievērota, tiekoties ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu LSA atgādināja par šo likuma prasību, taču nesaņēma atbildi pēc būtības, vien informāciju, ka attiecībā uz 2015. gada budžetu ir citas prioritātes – pensijas, aizsardzība un veselība.

“2013.gadā – pirmajā gadā, kad norma stājās spēkā – tā netika ievērota, izstrādājot šī gada budžetu. Esam arī informējuši partnerus, ka nevaram pieļaut šāda likumpārkāpuma atkārtošanos. Pret Saeimas pieņemtajiem likumiem ir jāattiecas ar vislielāko nopietnību. Tie jāievēro ne tikai studentiem, bet arī Ministru kabineta locekļiem. Viens likums – viena taisnība visiem!” tā šo situāciju komentē LSA prezidents Kirils Solovjovs.

MK locekļu darbības liecina, ka MK plāno pārkāpt likuma prasības, tā pakļaujot sevi, valsti un sabiedrību riskam, ka tiks izdarīti Krimināllikuma 317. pantā, 318. pantā vai 319. pantā aprakstītie nodarījumi. Ņemot vērā šāda nodarījuma ietekmi uz tautsaimniecību, LSA aicina ģenerālprokuroru pārtraukt nelikumīgo darbību, novērst šādas darbības sekas vai nepieļaut likumpārkāpumu.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content