Latvijas studentu apvienība

LSA, LIZDA un LJZA aicina veidot Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju

Latvijas Studentu apvienība (LSA), Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Jauno zinātnieku asociācija (LJZA) nosūtījusi atklātu vēstuli Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai (IKZK), kā arī visām Saeimas deputātu frakcijām, lūdzot IKZK izveidot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju. Apakškomisijas izveide nepieciešama, lai nodrošinātu ar augstākās izglītības un zinātnes jautājumu saistīto likumdošanas priekšlikumu un iniciatīvu apspriešanu.

Gan likumdevēja, gan izpildvaras līmenī ir aktuāli vairāki ar augstākās izglītības un zinātnes attīstību saistīti jautājumi – kvalitātes nodrošināšana, resursu konsolidācija un koplietošana, studiju vietas un zinātnes bāzes finansējuma palielināšana, kā arī akadēmiskā un zinātniskā personāla karjeras iespēju attīstība. Apakškomitejā būtu svarīgi diskutēt par Augstskolu likuma un Zinātniskās darbības likuma apvienošanu un par studiju procesa nedalīšanu atsevišķi akadēmiskajās un profesionālajās studiju programmās.

Nepieciešamību steidzami risināt virkni augstākās izglītības un zinātnes problēmjautājumu, ko precīzāk un kvalitatīvāk varētu risināt šāda apakškomisija, apstiprina arī 2018. gadā Augstākās izglītības padomes (AIP) iniciētā vēstule, kurā aicināts noteikt 2019. gadu par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes simtgades gadu. AIP vēstuli parakstījušas augstākās izglītības un zinātnes ieinteresētās puses, tostarp arī LSA, LJZA un LIZDA.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content