Latvijas studentu apvienība

LSA pārstāvji piedalījušies Lietuvas Studentu apvienības “Asamblejā”

No 25. līdz 27. augustam Latvijas Studentu apvienības pārstāvji piedalījās Lietuvas Studentu apvienības rīkotajā “Asamblejā”, kas ir ikgadējs pasākums, kurā piedalās ap 200 delegātu. “Asamblejā” notika paneļdiskusija un darba grupas, kā arī tās ietvaros tika svinēta Lietuvas Studentu apvienības dzimšanas diena.

“Asamblejas” pirmajā dienā, kas norisinājās Klaipēdas Universitātē, notika paneļdiskusija par augstākās izglītības iestāžu konsolidācijas iespējamajiem ieguvumiem un riskiem. Diskusija Latvijas delegācijai ļāva iepazīties ar dienvidu kaimiņu pieredzi reformu veikšanā augstākajā izglītībā.

Otrā diena tika pavadīta Sventājā, kur norisinājās plaša darba grupa par augstākās izglītības pieejamību, uzsvaru liekot uz uzņemšanas prasībām augstākajā izglītība. LSA pārstāvjiem bija iespēja strādāt vienā darba grupā ar pārstāvjiem no Baltkrievijas, Polijas un Igaunijas. Ņemot vērā to, ka Lietuvas un Latvijas augstākās izglītības sistēma ir līdzīga, darba grupu rezultāti varētu būt lietderīgi arī izglītības pieejamības uzlabošanai Latvijā. Piemēram, tika runāts par elastīgiem mācīšanās ceļiem vidējā izglītībā, par socālekonomiskajiem faktoriem reflektantu pieteikumos, kā arī par infrastruktūras pieejamību.

Asambleja tika noslēgta ar vērienīgiem svētkiem jūrmalā, kur kā tradīcija tika iedegts plašs ugunskurs. LSA delegācija izmantoja šo iespēju, lai apsveiktu Lietuvas Studentu apvienību dzimšanas dienā, novēlot izturību un panākumus.

 

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content