Latvijas studentu apvienība

LSA piedalās Saeimas un NVO forumā „Stabilitāte. Partnerība. Attīstība”

nvo120.maijā Latvijas Studentu apvienība (LSA) piedalījās ikgadējā Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forumā „Stabilitāte. Partnerība. Attīstība”.

Vienā no foruma darba sesijām, kuru vadīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča un biedrības „Latvijas Samariešu apvienība” direktors Andris Bērziņš, tika pārrunāti sabiedrībai aktuāli jautājumi sociālās labklājības jomā. Šajā sesijā ar prezentāciju uzstājās LSA prezidents Mikus Dubickis, stāstot par Jauniešu nodarbināmību un studiju un prakšu sasaisti ar darba tirgu. Tāpat Dubickis uzsver, ka lai gan darba devēji labprāt gaida, ka augstskolas darba tirgu nodrošinās ar speciālistiem, darba devējiem aktīvāk jāizmanto iespēja studiju procesa īstenošanā. Plašāka iesaiste nepieciešama arī no absolventu puses.

M. Dubickis jau tagad saredz reālus ieguvumus no šāda veida foruma: „Foruma laikā Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs A.Ašeradena kungs uzrunāja jauniešu organizācijas aktīvāk izrādīt iniciatīvu jauniešu bezdarba mazināšanai. Latvijas Studentu apvienība šo piedāvājumu pieņems un tuvākajā laikā tiksies ar A.Ašeradena kungu pārrunāt sadarbību jauniešu nodarbinātības sekmēšanas jautājumos.”

Kopumā foruma darbs tika organizēts trīs paralēlās darba sesijās – par Nacionālo attīstības plānu, Eiropas Savienības (ES) struktūrfondiem, nevalstisko organizāciju lomu to īstenošanā un par Latviju ES kodolā un ārpus Latvijas dzīvojošajiem valstspiederīgajiem.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content