Latvijas studentu apvienība

LSA piedalās vingrošanas akcijā par labiem darba apstākļiem

LBAS_ORIGINAL_1367321237Šodien, 30.aprīlī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) Jauniešu padome rīkoja darba svētkiem veltītu vingrošanas akciju, kurā kuplā pulkā piedalījās ar vairāk kā 10 Latvijas Studentu apvienības (LSA) pārstāvji, lai paustu savu atbalstu labākiem darba apstākļiem, kā arī, vēlmi , lai studenti un absolventi iegūtu studiju virzienam un arī izglītības līmenim atbilstošas darba vietas un darba pienākumus.

Alejā pie Ministru kabineta pulcējās turpat vai 50 cilvēku no vairāk nekā 10 dažādu nozaru arodbiedrībām. Akcija tieka rīkota, lai vērstu darba devēju un valdības uzmanību uz darbinieku tiesībām strādāt veselīgos darba apstākļos un saņemt taisnīgu darba samaksu. LSA uzsver, ka ir svarīgi, lai studentiem jau studiju laikā tiktu nodrošinātas pienācīgas prakses iespējas un apstākļi. Ir jānodrošina studiju programmai piemēroti prakses pienākumi, lai studentiem būtu iespējams iegūt nepieciešamās praktiskās iemaņas.

Darba svētki ir starptautiski darba ņēmēju svētki, kas pasaulē saistās ar plašām strādājošo nevardarbīgām aktivitātēm, lai atgādinātu savu valstu valdībām par ikviena darbinieka tiesībām uz cienīgu darbu. Latvijā šie svētki pirmoreiz notika 1893.gadā. Darba svētki tiek svinēti 1.maijā, kas likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” oficiāli atzīta par svētku dienu. Darba svētki ir oficiāla brīvdiena aptuveni 80 valstīs, tostarp, Latvijā.

 

 

 

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content