Latvijas studentu apvienība

LSA prezidenta amatam saņemts Alena Aleksandra Čerņas pieteikums

Saņemts viens pieteikums no Latvijas Univerisitātes studējošā, pašreizējā LSA Iekšējā virziena vadītāja, Alena Aleksandra Čerņas prezidenta vēlēšanām LSA 29. kārtējā Kongresā, kas notiks 9. martā plkst. 12.00 Rīgas Tehniskās universitātes Domus Auditorialis auditorijā.

Darbības vīzijā kandidāts uzsver nepieciešamību veidot tādu organizācijas struktūru un finansējuma piesaisti, kas būtu gan apmierinoša organizācijas biedriem, gan arī spētu nodrošināt ilgtspējīgu darbību. Kandidāts norāda, ka organizācijas attīstībai būtiski ir veidot noturīgu un aktīvu komunikāciju ar LSA biedriem un sadarbības partneriem. Akadēmiskajā dimensijā ir jāturpina uzsvērt studējošo lomu studiju kvalitātes pilnveidē, kā arī brīvību gan izvēlēties sev atbilstošāko mācību pieeju augstākās izglītības iegūšanā, gan arī izteikt viedokli par akadēmiskajiem procesiem nacionālā līmenī. Savukārt sociālajā dimensijā jāpievēršas finansiāla atbalsta mehānismu pieejamības un apmēra palielināšanas, diskriminācijas novēršanas un psihoemocionālā veselības veicināšanas pasākumiem, kuri ir drošas un labvēlīgas vides kritēriji izglītības iegūšanai. Starptautiskā virziena kontekstā kandidāts vēlas veicināt starptautisko studējošo integrāciju un sadarbības veidošanu Eiropas mērogā, tai skaitā, ciešāku sasaisti starp studējošo pārstāvjiem Latvijā un ārvalstīs.

Izvirzījumu Alena Aleksandra Čerņas kandidatūrai sniedza LSA biedrs –  Daugavpils Universitātes Studentu padome.

Alens Aleksandrs Čerņa LSA valdē tika ievēlēts 2023. gada decembrī LSA Iekšējā virziena vadītāja amatā, bet pirms tam, darbojās kā Akadēmiskā virziena vadītāja palīgs, LU senators, pārstāvot studējošos, un LSA domnieks. 2022. gadā bijis LU Datorikas fakultātes Studentu pašpārvaldes Priekšsēdētājs un Akadēmiskā virziena vadītājs.

LSA atgādina, ka Kongresu var apmeklēt jebkurš interesents! Jautājumu gadījumā raksti uz lsa@lsa.lv.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content