Latvijas studentu apvienība

LSA prezidenta amatam saņemts Elīzas Dālderes pieteikums

Foto no Elīzas Dālderes personīgajiem arhīviem

Saņemts viens pieteikums no Latvijas Universitātes studējošās, pašreizējās LSA sociālā virziena vadītājas Elīzas Dālderes prezidenta vēlēšanām LSA kārtējā kongresā, kas notiks 20. martā. Prezidenta kandidātu debates notiks 16. martā 17.30 tiešsaistē.

Pieteikumam pievienotajā darbības vīzijā kandidāte uzsver nepieciešamību stiprināt organizācijas iekšējo kapacitāti un sadarbību, nodrošinot tās ilgtspēju. Svarīgi ir saglabāt un palielināt studējošo tiesības un ietekmi lēmumu pieņemšanas procesos nacionālā līmenī, kā arī pilnveidot atbalsta sistēmu izstrādi studējošajiem. Elīza Dāldere uzsver, ka 2021./2022. gads augstākās izglītības politikā būs pārmaiņu gads, attiecīgi izceļot darbības virzienus – augstākās izglītības pārvaldību un finansēšanu, tās pieejamību, kā arī internacionalizāciju un mobilitāti. Viņa norāda, ka LSA nepieciešams aktīvi iesaistīties politiskajos procesos, kas skar studējošo pašpārvalžu ietekmi uz lēmumu pieņemšanas procesiem augstākās izglītības iestādēs, politisko iniciatīvu izstrādē finansējuma palielināšanai augstākajai izglītībai, kā arī sadarbības veicināšanu ar politikas veidotājiem, sadarbības partneriem, valsts institūcijām, tādējādi uzlabojot augstākās izglītības kvalitāti un pieejamību. Visbeidzot, pieteikumā minēta arī nepieciešamība LSA veidot iekļaujošu un iesaistošu vidi, kas balstās uz savstarpējo uzticēšanās principu, ļaujot organizācijai nonākt pie vienota viedokļa visās situācijās.

Izvirzījumu Elīzas Dālderes kandidatūrai snieguši divi LSA biedri – Latvijas Universitātes Studentu padome un Banku augstskolas Studējošo pašpārvalde.

Elīza Dāldere LSA valdē tika ievēlēta 2020. gada maijā LSA sociālā virziena vadītājas amatā, bet pirms tam, jau kopš 2019. gada janvāra, Elīza ir bijusi LU Studentu padomes koordinētāja un LU zinātniskās konferences “Homo et” projekta vadītāja. 

16. martā plkst. 17.30, tiešsaistē, notiks LSA prezidenta kandidāta debates pirms kongresa. Tās apmeklēt tiek aicināts ikviens interesents. Klātesošajiem būs iespēja pievienoties diskusijā – uzdot jautājumus kandidātam.

Latvijas Studentu apvienības kongress norisināsies sestdien, 20. martā, tiešsaistē. Reģistrācijas sākums 9.00, kongresa atklāšana 10.00. Darba kārtībā paredzētas LSA prezidenta vēlēšanas, organizācijas budžeta nākamajam gadam apstiprināšana, 2020. gada pārskati, revīzijas komisijas ziņojums par 2020./2021. gadu. Tāpat tiks ievēlēta revīzijas komisija nākamajam gadam un pieņemti citi būtiski lēmumi. Kongress ir atvērts un tajā ir iespēja piedalīties arī interesentiem bez balsstiesībām.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content