Latvijas studentu apvienība

LSA prezidenta amatam saņemts Katrīnas Sproģes pieteikums

LSA prezidenta amata kandidāte Katrīna Sproģe
Foto: Oskars Valtenbergs

Latvijas Studentu apvienības prezidenta vēlēšanām, kas notiks ārkārtas kongresā 19. septembrī, pieteikums amatam saņemts no LSA starptautiskā virziena vadītājas Katrīnas Sproģes, Rīgas Tehniskās universitātes studentes.

Pieteikumam pievienotajā darbības vīzijā kandidāte uzsver nepieciešamību saglabāt gan LSA, gan studentu pārstāvniecības darbības nepārtrauktību un atpazīstamību – jāturpina iesaistīties Augstskolu likuma grozījumu procesā, nodrošināt studentu ekspertu iesaisti visās novērtēšanas vizītēs, jāpievērš uzmanība arī Boloņas procesam un novembrī plānotajai Eiropas augstākās izglītības telpas izglītības ministru konferencei. Tāpat izcelta  LSA valdes un domnieku, kā arī studējošo pašpārvalžu pārstāvju komunikācija un sadarbība organizācijas dienaskārtības veidošanā. K. Sproģe uzsver arī nepieciešamību formulēt LSA viedokli dažādos jautājumos kā diskriminācijas ierobežošana vai augstākās izglītības ilgtspēja vēl pirms tie aktualizēti citur. Visbeidzot, pieteikuma minēta arī nepieciešamība veidot līdzsvaru starp darbu un atpūtu, tā rūpējoties par LSA iesaistīto cilvēku garīgo veselību.

Izvirzījumu K. Sproģes kandidatūrai snieguši divi LSA biedri – RTU Studentu parlaments un Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde.

Kongress, kurā plānotas vēlēšanas, norisināsies sestdien, 19. septembrī, plkst. 12.00 Rīgas Stradiņa universitātes telpās. Kongress ir atvērts un tajā ir iespēja piedalīties arī interesentiem bez balsstiesībām, tomēr, lai ievērotu pulcēšanās ierobežojumus, aicinām vērot kongresu tiešraidē, nevis doties uz tā norises vietu.

Katrīna Sproģe LSA valdē tika ievēlēta 2018. gada sākumā, kad kļuva par viceprezidenti. Tā paša gada aprīlī viņa pirmo reizi ievēlēta starptautiskā virziena vadītāja amatā, un šobrīd jau trešo termiņu turpina pildīt šos pienākumus.

Šībrīža LSA prezidentes Justīnes Širinas pilnvaru termiņš noslēgsies 20. oktobrī – tā lēma studējošo pārstāvji šopavasar notikušajā ārkārtas kongresā. Prezidenta pienākumus J. Širina pilda kopš 2018. gada decembra.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content