Latvijas studentu apvienība

LSA prezidentes pilnvaras pagarinātas līdz oktobrim

18. aprīlī tiešsaistē norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) ārkārtas kongress, kurā piedalījās vairāk nekā 100 studējošie no dažādām Latvijas augstskolām un koledžām. Tajā tika pieņemti lēmumi par organizācijas turpmāko darbību, tostarp šībrīža prezidentes Justīnes Širinas pilnvaru termiņa pagarināšanu.

Kongresa darba kārtībā tika iekļauta diskusija par LSA turpmāko darbību, grozījumu veikšana LSA budžetā un pilnvaru pagarināšana prezidentei. Lai novērstu situāciju, kurā organizācija uz nenoteiktu laiku paliek bez vadītāja, ar 83 balsīm par un 1 pret kongress vienojās atbalstīt prezidentes J. Širinas pilnvaru termiņa pagarināšanu līdz 20. oktobrim. J. Širina LSA prezidenta amata pienākumus pilda kopš 2018. gada decembra, kad ievēlēta uz termiņu līdz šī gada aprīlim. Pirms tam viņa aptuveni pusgadu bijusi apvienības akadēmiskā virziena vadītāja.

Tāpat tika lemts par ārkārtas kongresa, kurā plānotas prezidenta vēlēšanas, norisi septembrī. Rudenī ievēlētā prezidenta pilnvaru termiņš būs pusgads – līdz 31. martam –, lai neizjauktu organizācijas ierasto gada ciklu.

Tika arī grozīts 7. martā pieņemtais LSA budžets 2020./2021. gadam, ieviešot izmaiņas LSA darbinieku atalgojuma pozīcijā. Par šo jautājumu pašpārvalžu pārstāvju domas atšķīrās būtiskāk, un notika asas diskusijas par to, vai šāda lēmuma pieņemšana nav sasteigta.

Ārkārtas kongress tika sasaukts saistībā ar to, ka 7. martā notikušajā kongresā kandidātu trūkuma dēļ nenotika prezidenta vēlēšanas. Arī pirms šodien notikušā kongresa tika izsludināta pieteikšanās prezidenta amatam, bet atkārtoti netika saņemts neviens pieteikums.

Pēc kongresa tiešsaistē norisinājās arī domes sēde. Tajā, atbilstoši kongresā pieņemtajiem lēmumiem, tika apstiprināts LSA darbinieku atalgojumu apmērs. Tāpat domnieki vienojās par darba grupas izveidi LSA finansēšanas modeļa izskatīšanai.

Tika pieņemta arī nostāja par koledžu lomu augstākajā izglītībā. Tajā pausts uzskats, ka koledžām nepieciešams saglabāt augstākās izglītības iestāžu statusu, jo tās sniedz būtisku pienesumu profesionālo kvalifikāciju iegūšanā, tajās ir valstī unikālas studiju programmas un iespēja tās attīstīt kā mūžizglītības centrus.

Domes sēdē tika uzņemts arī jauns LSA biedrs – Latvijas Kultūras akadēmijas aģentūra Latvijas Kultūras koledža. Saistībā ar to pārrēķināts arī domes un kongresa mandātu skaits šim gadam.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content