Latvijas studentu apvienība

LSA rīkotais Līderu forums pulcē vairāk kā 90 studentu un Latvijā pazīstamu līderu.

No 15.-19.augustam Engures novada Vecupē norisinājās Latvijas Studentu apvienības rīkotais Līderu forums 2013. Forums ir ikgadējs seminārs un kopumā šogad pulcēja 57 esošos un topošos studentu līderus.

Foruma laikā dalībniekiem bija iespēja doties nakts trasēs, uzklausīt personību stāstus par dažādiem atgadījumiem, tikties un pārrunāt studentu pārstāvības vēsturi ar LSA vecbiedriem, doties pārgājienā, pildīt dažādus uzdevumus, attīstīt savus komandas darba pamatus, nostiprināt publiskās runas iemaņas, diskutēt ar politiķiem un augstākās izglītības nozares profesionāļiem par nepieciešamajām pārmaiņām augstākajā izglītībā

Pirmā no divām diskusijām bija par augstākas izglītības reformām, vai tās ir veiktas un kādām tām vajadzētu būt. Diskusijā piedalījās Ina Druviete (V), Gaidis Bērziņš (NA), Ņikita Ņikiforovs (SC) un Jānis Vucāns (ZZS).  Diskusijas laikā I. Druviete pauda savas domas par nepieciešamajām reformām, sakot, ka ir nepieciešama evolūcija nevis revolūcija. Izglītība ir vērtība un par to arī ir jāpārliecina valdība. Savukārt G.Bērziņš vērsa uzmanību, ka mūsu valstī ir nepieciešama bezmaksas augstākā izglītības latviešu valodā ar modeli – nauda seko kvalitātei.

Otrā diskusijā par akreditācijas procesa norisi un par iespējamo nākotni runāja Baiba Rivža, Gita Rēvalde, Jānis Vētra, Inguna Zariņa un Mikus Dubickis. Diskusijas laikā B. Rivža stāstīja, ka ārzemju eksperti ir atzinuši, ka Latvijā trūkst finansējuma apjoms uz vienu studentu. Eiropas struktūrfondi 2014-2020.gada pamatnostādnēs ir samazinājuši finansējumu. Šobrīd tas ir tikai 12 % . Tam vajadzētu būt vismaz pusei. Tāpēc būtu ļoti labi, ja ne Eiropa atbalsta mūsu izglītību, tad vismaz valstij to vajadzētu darīt.

Forumā dalībniekus saliedēja un iedvesa patriotiskas sajūtas sadziedāšanās vakars pie jūras lāpu gaismā ar Intu Teterovski, kurš iedvesmoja studentus rīkoties un mainīt nelabvēlīgās situācijas sakot: „Uz līderiem balstās lietas!”

Foruma noslēgumā dalībnieku gala uzdevums bija sarīkot politiski aktīvu akciju. Gājiena „Studentu lieta – taisna un cieta!/Studentos ir spēks!” mērķis bija pievērst sabiedrības un Ministru kabineta uzmanību studējošajiem aktuālajos jautājumos nākamā gada budžeta apspriešanas ietvaros, kas notiks Ministru Kabinetā un akreditācijas procesam.

Noslēguma dienas vakars noritēja pie jūras lāpu un sveču gaismā, dziedot “Pūt vējiņi”, nosūtījām astoņus vēstījumus pudelēs jūrā, par diviem esam saņēmuši ziņas, ka tie ir atrasti.

Līderu foruma galvenais organizators Edvards Ratnieks: „Kopumā vērtēju šo kā ļoti labi izdevušos semināru, jo vēl tagad ir spēcīgi iespaidi, no desmit reižu gaisā mešanas Engures pludmalē foruma noslēgumā. Izsaku lielu paldies Līderu foruma dalībniekiem un organizatoriem par ieguldītā darba novērtējumu! Studentos ir spēks!

Latvijas Studentu apvienība saku lielu paldies mūsu atbalstītājiem: Ādažu čipsiem , Very Berry , Fazer, Latvijas Finierim un Sense of tea ! Bez jums šis pasākums nevarētu izdoties tik lielisks! logo_adazi_v1fazer-logoSense logo (positive)1314963854_VeryBerry-logoindex

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content