Latvijas studentu apvienība

LSA sniedz savus ieteikumus Augstākās izglītības un zinātnes attīstības pasākumu plānu 2013.gada 2.pusgadam un 2014.gadam

Šodien, 5.augustā Latvijas Studentu apvienība ( LSA )  atsaucoties uz LR izglītības un zinātnes ministrijas 2013.gada 24.jūlija vēstuli par Augstākās izglītības un zinātnes attīstības pasākumu plānu 2013.gada 2.pusgadam un 2014.gadam nosūtīja ministrijai atzinumu un reizē aicina IZM sniegt komentārus par LSA izvirzītajiem secinājumiem.

LSA uzsver, ka plānam būtu jābalstās uz skaidrām reformām un kvalitātes vadību augstākajā izglītībā. Tāpat LSA vērš uzmanību uz neskaidru jautājumu par finanšu līdzekļu pieejamību plāna īstenošanai. Plānā jāņem vērā jebkuru Latvijas augstskolu aspekti, tai skaitā reģionu. LSA norāda, ka plānā nav arī atspoguļota mūžizglītības nozīme un tās tālākā attīstība augstākās izglītības kontekstā.

Pirms virzīt plānu izskatīšanā Ministru kabinetā , LSA aicina ministriju organizēt diskusijas.

Ar pilnu LSA atzinumu varat iepazīties šeit

Did you like this article? Share it with your friends!

One Comment

  • Studente

    4. punkts ”Tieši ar minēto jēdzienu starpniecību plānā iecerēts iedalīts valsts finansējumu.” – iedalīt?
    5. punkts ”Īsti nav izprotama vai ideja, jo šobrīd profesūras darba rezultātu novērtēšanā piedalās starptautiskie eksperti.” – vai ”vai” virpār ir nepieciešams?
    8. punkts ”LSA vērš uzmanību, ka kopīgām starpaugstskolu doktorantūras programmām jābūt balstītiem uz brīvprātības un vienlīdzības principiem, nevajadzētu šo procesu veicināt tikai administratīvā ceļā.” – balstītām?

    Atzinumam kopumā piekrītu, bet, ja šāds teksts arī tika nosūtīts ministrijai, tad man nedaudz kauns, kļūdas vajag pārbaudīt vairākkārt. 🙂

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content