Latvijas studentu apvienība

LSA tiekas ar Lietuvas kolēģiem

247611_630802466932369_1981002302_nAizritējušajā nedēļas nogalē, 6.un 7.jūlijā, Latvijā viesojās Lietuvas Studentu apvienības (LSS) pārstāvji un vairāku Lietuvas augstskolu studentu pašpārvalžu vadītāji.

Gan formālā, gan neformālā gaisotnē Latvijas Studentu apvienība (LSA) un dažādu Latvijas augstskolu pārstāvi  ar LSS  pārrunāja augstākās izglītības aktualitātes, meklēja līdzības un atšķirības gan organizāciju uzbūvē, gan darbībā. Tika salīdzinātas pārvaldības sistēmas, kādas tiek īstenotas gan abu valstu galvenajās organizācijās , gan katras augstskolas studentu apvienībās, meklējot iespējas pilnveidoties.  LSS dalījās savā pieredzē ar vienotu studentu apliecību ieviešanu visās augstskolās. Vienlaicīgi šīs kartes darbojas arī kā atlaižu un norēķinu kartes, līdzīgi kā ISIC, tomēr tās veido pati studentu apvienība. Tāpat tika pārspriestas metodes studentu kapacitātes celšanai un līdzdalības palielināšanai.

LSA prezidents Mikus Dubickis stāsta: ”Esam ļoti priecīgi, ka atceļā no viesošanās Igaunijā lietuviešu kolēģi ieradās uz tikšanos pie mums – pārrunājām jaunumus un plānoto gan Baltijas, gan Eiropas mērogā, jo viens no Lietuvas pārstāvjiem – Maksim Milto ir nule kā ievēlēts Eiropas Studentu apvienības Valdē, ar ko, protams, lepojamies. Baltijas valstu studentu pārstāvniecība Eiropas Studentu apvienībā (ESU) pastiprinās katru gadu. Šobrīd tās studentu-ekspertu tīkla vadības komitejā darbojas Asnate Kažoka. Ceru, ka varēsim sagatavot arī pārstāvi no Latvijas kādam no nākamajiem ESU valdes sasaukumiem.”

Lietuvas studenti  tika pārstāvēti no Kauņas Universitāte, Lietuvas Veselības zinātņu universitātes, Kauņas Tehniskā universitātes, Šauļu universitātes, Aleksandras Stulginskis universitātes kā arī Lietuvas Studentu apvienības.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content