Latvijas studentu apvienība

LSA un IZM ministre M.Seile pārrunā turpmāko sadarbību

Ceturtdien, 20.novembrī, Latvijas Studentu apvienības (LSA) valdes un Izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles tikšanās laikā tika pārrunāti jau uzsāktie LSA un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sadarbības projekti un turpmākā sadarbība augstākās izglītības jomā, kā rezultātā puses vienojās turpināt esošo sadarbību.

Pārrunājot abu pušu  redzējumu par augstākās izglītības attīstību, ministre pauda, ka strādās pie jomas attīstības kopumā un nevienu izglītības līmeni nenodalīs kā prioritāru, taču izvirzīs prioritātes katrā no tiem. Izvirzot minētās prioritātes, tiks izvērtēts vai jaunie risinājumi un idejas veicinās izglītības pieejamību, kvalitāti un prātīgu resursu izlietojumu. I.Seile uzsvēra, ka savā komandā vēlas redzēt cilvēkus, kuriem piemīt gan izpratne par augstākās izglītības sistēmu, gan starptautisks skatījums un kontakti, un norādīja, ka par viņas ārštata padomnieku augstākās izglītības jautājumos piekritis būt Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs. Tāpat ministre izteica uzticību Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta darbam un iestrādnēm.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jau uzsāktie LSA un IZM sadarbības projekti. Tiks turpināta stipendiju noteikumu un piešķiršanas kritēriju precīzāka definēšana, lai radītu efektīvāko stipendiju piešķiršanas modeli. Darbu pie šī nolikuma grozījumu izstrādes plānots paveikt līdz nākošajam stipendiju piešķiršanas termiņam šī gada janvārī. Runājot par nepieciešamajām izmaiņām kārtībā, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu, LSA atkārtoti uzsvēra nepieciešamību valsti padarīt par vienīgo galvotāju, kā arī nepieciešamību palielināt studējošā kredīta apmēru līdz valsts minimālās mēnešalgas apmēram.

Pārrunājot Pasaules Bankas pētījumu par situāciju Latvijas augstākās izglītības finansēšanā un jauna finansējuma modeļa izstrādi, IZM pārstāvji norādīja, ka jauno modeli paredzēts iesniegt izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmei līdz 9.decemrim, izstrādes procesā tiks aicināti pievienoties arī LSA pārstāvji. Šis modelis paredz pāreju uz trīs līmeņu finansēšanas struktūru, kurā papildus budžeta vietu nodrošināšanai tiek piešķirts finansējums par  sasniegtajiem rezultātiem un mērķētai attīstībai.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content