Latvijas studentu apvienība

Maija sākumā ESU ievēlēts jauns prezidents

No 1. līdz 7. maijam Maltā norisinājās Eiropas Studentu apvienības (ESU) 72. Biedru sapulce (European Students’ Union 72nd Board Meeting). Tās laikā ievēlēta jaunā ESU valde, kā arī diskutēts par digitalizācijas ieviešanas procesu augstākajā izglītībā, iespējamajiem ieguvumiem un potenciālajiem riskiem, apskatot šos jautājumus gan no studentu un mācībspēku, gan administrācijas skatupunkta. Tika pieņemtas vairākas pozīcijas un nostājas, no kurām LSA saistošākās ir pieņemtās izmaiņas vadlīnijās par Augstākās izglītības kvalitāti (Policy Paper on Quality of Higher Education).

ESU valdi, kas tika ievēlēta Biedru sapulces laikā, iedala divos līmeņos: prezidijā un izpildkomitejā. Prezidijs sastāv no prezidenta un 2 viceprezidentiem, savukārt izpildkomiteju veido 7 pārstāvji. Par jauno ESU prezidentu tika ievēlēts Helge Šviters (Helge Schwitters) no Norvēģijas, savukārt ESU viceprezidentu amatos ievēlēja Ādamu Gajeku (Adam Gajek) no Polijas un Karolīnu Sundbergu (Caroline Sundberg) no Zviedrijas. Pārējās ESU 7 izpildkomitejas vietās tika ievēlēti studenti no Itālijas, Horvātijas, Čehijas, Armēnijas, Portugāles, Igaunijas un Spānijas. Jaunās valdes viena gada pilnvaru termiņš stāsies spēkā 2017. gada 1. jūlijā, kad tā sāks pārstāvēt vairāk nekā 15 miljonus studentu visā Eiropā.

ESU apvieno 45 nacionālās studentu apvienības no 38 Eiropas valstīm. ESU pārstāv studentus, aizstāv viņu tiesības un intereses izglītības, ekonomikas un kultūras jomā, veido studentu politiku Eiropas līmenī sadarbībā ar Eiropas līmeņa izglītības politikas veidotājiem. LSA ieņem ESU biedra statusu jau kopš 1998. gada. ESU Biedru sapulces, kurās LSA ir piešķirti 2 mandāti, notiek divas reizes gadā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content