Latvijas studentu apvienība

Mazā cīņa ir uzvarēta, bet darbs vēl turpinās

Šodien, 25. oktobrī, norisinājās Ministru kabineta sēde, kurā bija paredzēts skatīt jautājumu par finansējuma pieaugumu augstākajai izglītībai tuvākajiem trim gadiem. Pēc valdības pārstāvju diskusijām, šis punkts tika atlikts, tādējādi nespējot vienoties par papildu finansējuma piešķiršanu augstākajai izglītībai 2018. un 2019. gadam. Lai nepieļautu lēmumu par papildus finansējuma nepiešķiršanu augstākajai izglītībai un valsts finansēto studiju vietu samazinājumu, Latvijas Studentu apvienība (LSA) ir nolēmusi rīkot protesta akcijas un protesta gājienu 31. oktobrī, kad Saeima valsts budžetu skatīs 1. lasījumā, studentu interešu aizstāvībai, jo iestājamies par to, lai Latvijā būtu pieejama un kvalitatīva augstākā izglītība.

Ministru kabineta sēdē piedalījās arī Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belova, vairāki studējošo pārstāvji, Rektoru padome, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, kuri norādīja, ka ilgstoši augstākā izglītība Latvijā ir nepietiekoši finansēta no valsts budžeta puses un tā turpināt vairs nevar, kā arī, ja studenti izies ielās, tad, visticamāk, tiem pievienosies arī mācībspēki.

Pēc valdības sēdes Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis apliecināja, ka kompromiss par finansējuma pieaugumu augstākajai izglītībai 2018. un 2019. gadam, kas ļautu nesamazināt budžeta studiju vietu skaitu augstskolās, vēl nav panākts, tomēr ir rasta iespēja palielināt finansējumu nākamajam gadam par papildu 5,5 miljoniem eiro.

Pirms sēdes LSA pie Ministru kabineta rīkoja akciju, lai pievērstu ministru uzmanību tam, ka studenti neatbalsta finansējuma samazināšanai augstākajai izglītībai. Akcijā piedalījās studenti, paužot nostāju, ka budžeta vietu samazinājums trīs gadu laikā par 5457 vietām ir nepieņemams.

LSA jau pirms neilga laika vērsās pie Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Vucāna un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Ilzes Viņķeles, aicinot Saeimu rast iespēju 2017., 2018. un 2019. gada valsts budžetā palielināt finansējumu augstākajai izglītībai, lai nevajadzētu veikt samazinājumu valsts finansētajās studiju vietās.

DRĪZUMĀ SEKOS PLAŠĀKA INFORMĀCIJA PAR PROTESTA GĀJIENU 31.OKTOBRĪ.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content