Latvijas studentu apvienība

Mēneša sākumā norisinājies LSA kongress

Sestdien, 7. martā, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) 25. kārtējais kongress. Tajā tika apstiprināti organizācijas ikgadējie pārskati, revīzijas komisijas ziņojums, budžets un grozījumi statūtos. Kongress bija īpašs arī ar to, ka tā atklāšanā piedalījās Valsts prezidents Egils Levits.

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Pirms kongresa norisinājās Valsts prezidenta un studentu diskusija, kurā prezidentam tika uzdoti dažādi jautājumi par šobrīd aktuālo augstākajā izglītībā – augstskolu pārvaldību, budžeta vietu sadalījumu starp augstskolām, kritiski mazo augstākajai izglītībai piešķirto finansējumu un citiem jautājumiem. Kongresa atklāšanas runā Egils Levits uzsvēra to, cik nozīmīga ir jauniešu iesaiste pilsoniskās sabiedrības veidošanā.

Tā kā kongresā bija paredzētas LSA prezidenta vēlēšanas, tomēr uz amatu pieteikumi saņemti netika, studējošie vienojās par šībrīža prezidentes Justīnes Širinas pilnvaru termiņa pagarināšanu līdz 25. aprīlim. Šobrīd ārkārtas kongress plānots 18. aprīlī Banku augstskolā, tomēr tā norises datums var tikt mainīts valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ.

Kongresa delegāti tika iepazīstināti arī ar revīzijas komisijas ziņojuma saturu, ko prezentēja tās vadītājs Mārtiņš Danefelds (RSU). Tāpat tika ievēlēta revīzijas komisija 2020./2021. gadam – Paula Feldmane (RSU), Anna Jete Gauja (RSU), Kristafers Zeiļuks (BA), Rūdolfs Aleksandrs Strods (LU) un Olga Ošeniece (LU).

Kongress apstiprināja arī ikgadējos biedrības pārskatus – 2019. gada pārskatu, Gada pārskata ziņojumu un Sabiedriskā labuma pārskatu. Apstiprināts arī organizācijas budžets 2020./2021. gadam.

Visbeidzot, veikti grozījumi LSA statūtos – turpmāk LSA prezidents tiks ievēlēts uz vienu, nevis diviem gadiem. Tāpat izmanīti vairāki punkti, kas regulē stratēģijas padomes izveidi un darbību.

Kongress ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no LSA biedru, studējošo pašpārvalžu, deleģētiem pārstāvjiem. Tajā piedalās vairāk nekā 100 studējošo pašpārvalžu pārstāvji no Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kuru studējošo pašpārvaldes ir LSA biedri.

Aicinām aplūkot diskusijas un kongresa foto (Autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja).

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content