Latvijas studentu apvienība

Ministru kabineta sēdē netiek rasts trūkstošais finansējums augstākajai izglītībai

Foto: LETA

Šodien, 9. novembrī, Ministru kabineta sēdē valdība nepieņēma nekādu lēmumu attiecībā uz Latvijas Studentu apvienības (LSA) aktualizēto problēmu par iztrūkstošo finansējumu augstākajai izglītībai saistībā ar darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmju paaugstinājumu. Kā futbolbuma šis jautājums tika pārvirzīts uz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju, kas nākamajā nedēļā skatīs budžeta projektu.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti ir uzklausījuši LSA un citus nozares pārstāvjus par iepriekšminēto problēmu, kuras rezultātā varētu tikt samazināts budžeta vietu skaits vai arī notikt pārdale no augstāka uz zemāka līmeņa studiju programmām, un ir lūgusi  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju un Ministru kabinetu 2018. gada valsts budžeta veidošanas procesā rast augstākās izglītības nozarei vajadzīgo papildu finansējumu, pēc kura nepieciešamība radusies nodokļu reformas rezultātā.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas datiem par 2017. gada budžeta vietu struktūru nepieciešamais kopējais finansējums būtu 302 250 eiro, kas attiecīgajām nozaru ministrijām sadalās šādi:

  • Izglītības un zinātnes ministrijas budžetam – 187 392 eiro;
  • Veselības ministrijas budžetam – orientējoši 56 134 eiro;
  • Zemkopības ministrijas budžetam – orientējoši 30 730 eiro;
  • Kultūras ministrijas budžetam – orientējoši 27 994 eiro.

LSA aicina Saeimas deputātus rast nepieciešamo papildu finansējumu augstākajai izglītībai, domājot par izglītības nozīmi tautsaimniecības attīstībā, kā arī uzsver to, ka nepietiekamais finansējums rada negatīvas sekas izglītības kvalitātei.

LSA piedalīsies arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē, turpinot cīnīties par šī problēmjautājuma risināšanu.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content