Latvijas studentu apvienība

Nākotnes Studiju forums 2018 – gaidāmie izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā

2018. gada 27. februārī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) rīkotais “Nākotnes Studiju forums 2018: Izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā”. Forums norisināsies jau otro gadu, vienuviet pulcējot augstākās izglītības veidotājus – politiķus, augstskolu vadītājus, mācībspēkus, studējošos un darba devējus –, lai kopīgi aplūkotu un diskutētu par  aktuālajām tendencēm un nākotnē gaidāmajiem izaicinājumiem augstākajā izglītībā.

Šī gada Nākotnes Studiju foruma mērķis ir kopā ar augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem un politikas veidotājiem iepazīstināt dalībniekus ar inovatīvām idejām augstākajā izglītībā un formulēt, kā jāmainās Latvijas augstākās izglītības telpai un institūcijām.

Forumu ar vieslekciju atklās viesis no Lielbritānijas – izglītības pārmaiņu aģents, uzņēmuma Bryanston Square dibinātājs un TEDxVilnius un Klagenfurt vadītājs Marcus Orlovsky, iepazīstinot auditoriju ar attīstības tendencēm un pārmaiņām augstākajā izglītībā. Pēc vieslekcijas Latvijas Studentu apvienības Akadēmiskā virziena vadītājs Arkādijs Zvaigzne prezentēs apskatu par augstākās izglītības telpu Latvijā – tagad un nākotnē. Gatavojoties gaidāmajām paneļdiskusijām,  dalībnieki tiks iesildīti pirmsdiskusiju breakout sesijā.

Nākotnes Studiju foruma galvenais akcents ir paneļdiskusijas, kuras šoreiz būs divas. Katram no dalībniekiem būs iespēja izvēlēties starp diviem izaicinošiem nākotnes aspektiem – digitalizācijas ietekmi uz augstāko izglītību vai demokrātijas un valstiskuma lomu tajā.

Pirmās paneļdiskusijas “Digitalizācijas ietekme uz augstāko izglītību” mērķis ir apskatīt digitalizācijas ietekmi uz Latvijas un pasaules augstākās izglītības attīstību nākotnē. Diskusijas laikā  tiks aplūkotas pieprasītākās kompetences nākotnē no darba devējiem un to, kā augstskolām būs jāmainās, lai nodrošinātu šo kompetenču apguvi. Tāpat diskusijā tiks apspriests tas, kā dažādas tehnoloģijas var uzlabot mācību procesu  un tiks apskatīti atvērto tiešsaistes platformu (MOOCmassive open online courses) priekšrocības un trūkumi Latvijas augstākās izglītības kontekstā. Diskusiju vadīs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Zinātnes komercializācijas nodaļas vadītājs Reinis Lasmanis. Tajā kā eksperti piedalīsies Rīgas Biznesa skolas asociētais profesors Claudio Rivera, Latvijas Universitātes Pedagoģijas zinātniskā institūta direktore Linda Daniela, digitālo izglītības un sociālo tehnoloģiju uzņēmējs Reinis Znotiņš un Accenture inovāciju vadītājs Kristaps Banga.

Savukārt otrās paneļdiskusijas “Demokrātija un valstiskums digitalizācijas laikmetā: valsts loma augstākajā izglītībā” dalībnieki spriedīs par demokrātijas un valstiskuma konceptu izmaiņām un valsts lomu augstākajā izglītībā digitalizācijas laikmetā. Auditorija tiks iepazīstināta ar to, kāda būs valsts mijiedarbība ar augstākās izglītības telpu, ietekmējot valstiskos procesus, demokrātisko sabiedrību un augstskolu autonomiju. Diskusiju vadīs Banku Augstskolas profesore Tatjana Volkova. Tajā kā eksperti piedalīsies Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Aldis Adamovičs, domnīcas CERTUS valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis, Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības prorektors Artūrs Zeps, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa.

Noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar aktuālajiem Eiropas Savienības struktūrfondu projektiem, kurus prezentēs Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktore Santa Šmīdlere.

Forumu vadīs uzņēmuma SIA Dynamic University projektu vadītājs un konsultants  Rihards Blese, kurš iepriekš strādājis Akadēmiskās informācijas centra Augstākās izglītības kvalitātes aģentūrā, piedaloties jaunas kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izveidē un koordinējot augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procedūras, kā arī Augstākās izglītības padomē, pildot projekta vadītāja asistenta pienākumus laikā, kad notika pāreja no studiju programmu uz studiju virzienu akreditāciju.

Papildu informāciju par forumu var iegūt, rakstot uz nakotnes.studijas@lsa.lv, kā arī sekojot līdzi informācijai Latvijas Studentu apvienības mājaslapā un sociālajos tīklos.

Nākotnes Studiju foruma galvenais partneris ─ tehnoloģisko risinājumu uzņēmums Armgate. Forums top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Foreign Investors Council in LatviaLatvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Universitāti un Latvijā vadošo ziņu portālu Delfi. Forumu atbalsta: Durbes veltes, Ģertrūdes ielas teātris, Dailes teātris, Dirty Deal teatro, Jaunais Rīgas teātris, Pergale, Mansards, Zaķumuiža, Cannelle Bakery un Dynamic University.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content