Latvijas studentu apvienība

Norisinājās Gada balva 2023

Piektdien, 22. martā, Latvijas Universitātes Mazajā aulā norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) Gada Balva 2023, kurā laureāti apbalvoti 16 nominācijās, kas tika noskaidrotas pēc studentu, studējošo pašpārvalžu, kā arī LSA valdes un ārējo ekspertu komisijas balsojuma rezultātiem. Par Gada ķezu studējošie atzina jaunā doktorantūras modeļa pieņemšanas procesu.

Balva “Studentu lieta – taisna un cieta!”, kuru pasniedz notikumam, kam sekojis būtisks, pozitīva rakstura pavērsiens visu studējošo un augstskolu dzīvē, piešķirta par pagājušā gadā izcīnītajām studējošo braukšanas maksas atlaidēm Rīgas sabiedriskajā transportā. Mēnešbiļeti, kas iepriekš maksāja 15 EUR, studējošie var iegādāties par 12 EUR, kā rezultātā studējošajie ietaupīs ap 400 000 EUR gadā. 

Par “Gada ieguldījumu akadēmiskās dzīves veicināšanā” kļuva valsts vienotā juristu eksāmena izvērtējuma anketa un ziņojums. Anketā studējošiem bija iespēja novērtēt gan eksāmena daļas, gan eksāmenu kopumā. Pamatojoties uz anketā norādītajiem datiem, tika izstrādāts LSA ziņojums ar rekomendācijām Tieslietu ministrijai un eksāmena komisijai, pēc kā tika pilnveidots eksāmena saturs. “Gada ieguldījuma sociālās dzīves veicināšanā” balvu saņēma Daugavpils Universitātes Studentu padomes īstenotais diskusiju cikls “SAFE SPACE”. Aizvadītajā gadā Daugavpils Universitātes Studentu padome (DU SP) pauda publisku nostāju par LGBT kopienai piederošajiem studentiem, kam sekoja diskusiju cikla izveide par mentālo veselību, emocionālo vardarbību un LGBT kopienu. 

Balvu “Gada students” saņēma Laura Sabīne Taurmane, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes studiju programmas “Medicīna” 4. studiju gada un Zobārstniecības fakultātes studiju programmas “Zobārsniecība” 1. studiju gada studente. “Gada jauno zinātnieka” balvu ieguva Alise Anna Stīpniece-Jekimova. Šobrīd Alise strādā starptautiskā NoviCo projektā par lignocelulozes biomasas degradēšanu, kur projekta ietvaros pilnveidojusi savas prasmes, viesojoties pie projekta partneriem Norvēģijā, un apguvusi laboratorijas metodes proteīnu analīzei.

“Gada projekta” balvu ieguva RSU studentu rīkotā International Student Conference “Health and Social sciences” 2023, kas bija gada lielākā studentu zinātniskā konference Baltijas valstīs. Pēc trīs gadu hibrīda formāta norises, konference pulcēja aptuveni 2500 dalībniekus un apmeklētājus no 25 dažādām pasaules valstīm.

“Gada students-eksperts” balvu piešķir studējošajam, kas aktīvi piedalījies augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanā – tajā par laureātu atzīts Artūrs Čerņiševs, kurš šobrīd darbojas arī kā LSA studentu-ekspertu tīkla koordinators. “Gada vizuālais materiāls” balvu saņēma RSU Studējošo pašpārvaldes (RSU SP) rīkotās Starptautiskā anatomijas olimpiādes vizuālā identitāte.

Balvas “Gada Studējošo pašpārvalde” un “Gada sociāli atbildīgākā pašpārvalde” saņēma RSU SP, kura gada laikā veicinājusi studējošo labbūtību, pilnveidojot akadēmisko, sociālo, kultūras un zinātnes dimensiju, kā arī aktīvi iesaistījusies LSA darba grupās, Domes sēdēs un Kongresos.

LSA “Gada domnieka” titulu ieguva LU SP pārstāvis Agris Ratniks, par “Gada aktīvistu” kļuva Luīze Monta Remese no RSU SP, bet “Gada izaugsmes” balvu piešķīra Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes studējošajam Alenam Aleksandram Čerņam, kurš š.g. 9. aprīlī stāsies LSA prezidenta amatā. Par “Gada vecbiedru” atzīta Justīne Širina, bet “Gada studentu atbalstītāja” balvu saņēma Latvijas Kultūras akadēmijas rektore un Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela.

“Gada ķezas” titulu ieguva ieilgušais jaunā doktorantūras modeļa pieņemšanas process, kā konceptu Ministru kabinets apstiprināja 2020. gada 16. jūnijā, tomēr 3. lasījumā Saeima to apstiprināja tikai 2024. gada 14. martā.

LSA gada balva ir apbalvošanas ceremonija, kuras laikā tiek godāti aizvadītā gada spilgtākie studentu pārstāvji, notikumi un projekti, kas saistās ar augstākās izglītības politiku kopumā, katras augstskolas norisēm, studentu pašpārvaldes ikdienu un katra Latvijas studenta dzīvi.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content