Latvijas studentu apvienība

Norisinājies seminārs Mērķis

8.-9. aprīlī Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes telpās norisinājies jaunu veidolu ieguvušais Senatoru un domnieku seminārs – seminārs studējošo pārstāvjiem augstskolu lēmējinstitūcijās MĒRĶIS’17. Tā ietvaros 24 dalībnieki no desmit dažādām augstskolām ieguva metodes un zināšanas, kas nepieciešamas veiksmīgai savas augstskolas studentu interešu pārstāvniecībai.

Jau pirms semināra dalībniekiem tika izsūtīti mājasdarbi, kas papildināja teorētiskās zināšanas. Semināra priekšvakarā norisinājās pirmsMĒRĶIS, kā laikā, orientējoties pa Vecrīgu, iegūtās zināšanas tika nostiprinātas, lai ikviens būtu gatavs nākamajā dienā doties uz Jelgavu un iegūt no lektoru un vecbiedru sniegtā pēc iespējas vairāk.

Tā kā lielākā daļa semināra dalībnieku par senatoriem vai domniekiem kļuvuši nesen vai vēl tikai plāno to darīt nākotnē, svarīgi bija sniegt gan pamatzināšanas, gan rīkus sava un komandas darba organizēšanai ilgtermiņā. Semināra pirmās dienas saturu veidoja lekcijas par argumentāciju un informācijas iegūšanu, koučinga teorija un iespēja to izmēģināt praktiski. Pirmās dienas vakarā pieredzējuši senatori gan no valsts, gan privātajām augstskolām paneļdiskusijā dalībniekiem atklāja savu pieredzi, veiksmes un neveiksmes, kā arī labākās metodes dažāda veida mērķu sasniegšanai augstskolas lēmējinstitūcijās. Vakars noslēdzās ar naktstrasi. Tajā bija būtiski ne tikai veiktie uzdevumi, bet arī komandu mentoru atsauksmes par katra dalībnieka rīcībām un iespēja tās analizēt.

Otrajā semināra dienā dalībnieki strādāja ar pašpārvaldes un senatoru darbā sastopamām situācijām, mācoties atrast un analizēt normatīvos aktus, kā arī risinājumus problēmām. Gan ar padomiem, gan iegūto rezultātu analīzi palīdzēja LSA vecbiedri un valdes locekļi. Visbeidzot tika pastāstīts arī par projektu vadības metodēm un to, kā tās pielietot individuālā plāna sastādīšanā. Dalībnieki stāstīto pielietoja praktiski, kā rezultātā apguva individuālā plāna sastādīšanas spējas, ko izmantot gan savā, gan citu pašpārvaldes biedru darbā. Seminārs noslēdzās ar katra semināra laikā definēto mērķu ierakstīšanu Mērķa grāmatā, tā apsolot sev un pārējiem tos sasniegt nākamā gada laikā.

Mērķa galvenais organizators Artūrs Lībietis-Lībaitis:”Lai studenti spētu veiksmīgi darboties augstskolas lēmējinstitūcijās, ir nepieciešama pēctecība. Problēmā rodas tajā brīdi, kad nav neviena, kas varētu šīs zināšanas gūt no pieredzējušajiem pārstāvjiem un pats kļūt par nākotnes līderi. Mērķis’17 dalībnieki divu dienu laikā pierādīja, ka viņu augstskolām nav jāuztraucas par to, vai studentu intereses nākotnē tiks pārstāvētas pilnvērtīgi. Organizatoru komanda sekos līdzi dalībnieku sekmēm tālākajās gaitās un būs vienmēr gatava palīdzēt! Galvenais – nekad neizmirstiet, ka jūs esiet tie, kas lems par studentu lietu, mācieties, darbojieties un, ja nepieciešams, cīnieties par to, ko uzskatāt par svarīgu!”

Lai gan MĒRĶIS ir noslēdzies, svarīgākais darbs vēl ir priekšā. Dalībniekiem iegūtās zināšanas tagad būs jāizmanto ikdienā un arī jānodod tālāk, lai uzlabotu ne tikai savu, bet arī pārējo studentu pārstāvju darbu savā augstskolā. Cerams, ka šī semināra rezultātus redzēsim tuvāko gadu laikā spēcīgu studējošo senatoru un domnieku darbos!

Paldies, lektoriem un LSA vecbiedriem un valdei par palīdzību dalībniekiem ceļā uz mērķi! Paldies arī fotogrāfei Lindai Liepiņai. Pasākuma foto var aplūkot šeit.

Pasākumu atbalstīja žurnāls IR, Armgate, Coffee Tower, Dailes teātris, Daisena un Canelle Bakery.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content