Latvijas studentu apvienība

Norisinājies seminārs Mērķis’18

Senatoru un domnieku seminārs Mērķis’18 pulcēja aptuveni 30 interesentus, kas vēlējās uzzināt vairāk par akreditācijas procesu, iekšējo kvalitātes nodrošināšanu un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas senatoram un domniekam. Seminārs norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes Studentu mājā 6. un 7. aprīlī.

Pirmajā semināra vakarā dalībnieki attīstīja vispārīgākas prasmes, kas noderīgas ne tikai domniekiem un senatoriem, bet visiem pārstāvjiem studentijā. Semināru uzsāka Evijas Kaminskas lekcija, kurā tika stāstīts par varas sadalījumu augstskolās. Tam sekoja psihoterapeita Artūra Ancāna lekcija par izdegšanu un to, kā jāplāno savs dzīvesveids un jārūpējas par sevi, lai tas nenotiktu. Vakars noslēdzās ar Viestura Levadas stāstījumu par studenta tēla veidošanu augstskolas mācībspēku un vadības acīs.

Otrā diena sākās ar divām lekcijām par augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanu. Vispirms Asnate Kažoka, Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras pārstāve, izstāstīja par akreditācijas norisi, bet Inguna Zariņa dalījās pieredzē par iekšējo kvalitātes nodrošināšanu augstskolā, pārmaiņu norisi un studentu iesaisti tajās. Pēc tam dalībniekiem bija iespēja pielietot gūtās zināšanas, plānojot pārmaiņas augstskolās. Norisinājās situācijas izspēle, kurā dalībnieki saņēma ekspertu rekomendācijas pašu rakstītajam pašnovērtējuma ziņojumam un strādāja pie to ieviešanas plāna izstrādes. Visbeidzot dalībnieki piedalījās Ata Ķeņģa nodarbībā par mērķu sasniegšanu un pēctecības nodošanu. Seminārs noslēdzās ar neformālām vakariņām kopā ar pieredzējušiem domniekiem un senatoriem, kuri dalījās savā pieredzē par darbu augstskolas lēmējinstitūcijās un studentijā kopumā.

Pateicamies semināra sponsoriem – Cannelle Bakery, Muffins and More, Hanna Anna, Ezītis miglā, Jaunais Rīgas Teātris, Coffee Tower, Daugulis & Partneri, WANDER un Swedbank Latvia.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content