Latvijas studentu apvienība

Norisinājušās studentu – ekspertu tīkla apmācības

Šī gada 30. septembrī kluba “Kaļķu vārti” telpās, Kaļķu ielā 11, norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) organizētās Studentu – ekspertu tīkla apmācības par studiju kvalitātes nodrošināšanu.

Apmācību laikā Akadēmiskā informācijas centra (AIC) pārstāve Asnate Kažoka pastāstīja par to, kā darbojas kvalitātes novērtēšana starptautiskajā līmenī. Dalībnieki varēja iepazīties ar Eiropas augstākās izglītības telpas (EHEA) nozīmi, darbību un tās ietekmi uz Latvijas augstākās izglītības telpu. Tāpat dalībniekiem tika dots ieskats Standartu un vadlīniju kvalitātes novērtēšanā Eiropas augstākās izglītības dokumentā, kas tika apstiprināts šī gada EHEA ministru konferencē Erevānā, kurā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Kā svarīgs aspekts Eiropas augstākās izglītības telpas vadlīniju ieviešanai Latvijā tika minēts novērtēšanas aģentūras atrašanās EAQR reģistrā, par ko iestājas arī LSA.

Eiropas Universitāšu asociācijas (EUA) pārstāve Anna Gover ļāva iepazīties ar EUA galvenajiem darbības virzieniem. EUA pārstāvētas ir arī piecas universitātes no Latvijas un Rektoru padome. Atbildot uz jautājumu, kāpēc EUA uzskata, ka studentiem būtu jāpiedalās EUA organizētajās kvalitātes novērtēšanas vizītēs, Gover atbildēja: “Kā viens no pamatprincipiem kvalitātes novērtēšanā ir tas, ka tiek iesaistītas ieinteresētās puses, un studenti ir pirmā un svarīgākā ieinteresētā puse, kas man nāk prātā. Universitāte ir vide, kur mācīties, un studenti ir tās sirdī.”

Lietuvas Studentu apvienības (LSS) pārstāvis Andrius Zalitis iepazīstināja ar to, kā notiek akreditācijas un licensēšanas process Lietuvā, kā arī iepazīstināja ar Lietuvas kvalitātes novērtēšanas centra (SKVC) darbību un to, kāda ir LSS un SKVC sadarbība. Izmantojot savu pieredzi vairāk kā 30 dažādās novērtēšanas vizītēs, Zalitis iepazīstināja ar kritērijiem, pēc kādiem tiek novērtēti studiju virzieni Lietuvā, un apmācību dalībniekiem lika aizdomāties par to, kā šos kritērijus izpilda programmas, kurās viņi studē. Tāpat Zalitis vērsa uzmanību uz vairākiem aspektiem, kas būtu jāņem vērā piedaloties kvalitātes novērtēšanā augstskolā vai novērtēšanas vizītē.

Studentu – ekspertu tīkla apmācībās varēja piedalīties ikviens students, kam interesē iespēja papildināt zināšanas un prasmes studiju kvalitātes novērtēšanas jautājumos.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content