Latvijas studentu apvienība

Norisinājusies Baltijas valstu nacionālo studentu apvienību tikšanās

Laikā no 14. līdz 17. septembrim Baltijas valstu nacionālo studentu apvienību tikšanās reizē (Baltic Organizational Meeting – BOM) pulcējās studentu pārstāvji no Igaunijas Studentu apvienības (EÜL), Lietuvas Studentu apvienības (LSS) un Latvijas Studentu apvienības (LSA). BOM ir reģionāls sadarbības līgums, kura mērķis ir veicināt sadarbību un zināšanu pārnesi starp studentu organizācijām Baltijas valstu starpā.

Ņemot vērā augstākās izglītības sektora tendences Baltijas valstīs, projekta tēma bija augstākās izglītības iestāžu (AII) konsolidācijas process. BOM dalībnieku pamatuzdevums bija noskaidrot to, kas šķiet būtisks tieši studentiem, lai spētu veikt sekmīgu un labi organizētu AII konsolidācijas procesu. Lai projekta dalībniekiem sniegtu plašāku ieskatu AII konsolidācijas jautājumu spektrā, tika aicināti vairāki augstākās izglītības eksperti, kas sniedza savu skatījumu par pārmaiņu procesu augstākajā izglītībā. Pirmais runātājs bija Eiropas Komisijas pārstāvis Mārtiņš Zemītis, kurš projekta dalībniekus iepazīstināja ar augstākās izglītības un inovāciju attīstību Eiropā un pasaulē, kā arī sniedza detalizētu pārskatu par dažādu prasmju un kompetenču attīstības salīdzinājumu Eiropas Savienības un Baltijas valstīs. Lai sniegtu ieskatu par aktuālajiem konsolidācijas procesiem Latvijā, projektam pievienojās arī Latvijas Universitātes (LU) prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā prof. Ina Druviete un Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs prof. Jānis Vētra, kuri pauda savu redzējumu par Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas pievienošanu LU un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai. Nākotnes redzējumu par augstākās izglītības attīstību sniedza Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš. Papildus tam tika uzaicināti bijušie un esošie studentu interešu pārstāvji no Igaunijas un Lietuvas, kas izstāstīja par šo valstu aktuālajām reformām augstākajā izglītībā.

Projekta mērķis bija izstrādāt Baltijas valstu nacionālajām studentu apvienībām saistošu rezolūciju, kurā ietverti studentu pārstāvjiem svarīgākie principi, kas jāievēro AII konsolidācijas procesos. Lai mērķi sasniegtu, dalībnieki strādāja pie principu izstrādes šādās tematiskajās grupās: akadēmiskie un zinātnes, administrācijas un studiju organizēšanas, kultūras un tradīciju, finanšu un juridiskie, infrastruktūras un sociālie jautājumi. Darbs pie iegūto rezultātu apstrādes turpinās, līdz ar to informācija par Baltijas valstu nacionālo studentu apvienību rezolūciju vēl sekos!

Baltic Organizational Meeting organizēts sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Paldies projekta organizatoriem! Paldies arī projekta sponsoriem: Graci Musli, STENDERS, Latvijas Institūts, Coca-Cola HBC Latvia, Copy Pro, Durbes Veltes, Ezītis miglā, Ģertrūdes ielas teātris, COSMOS ilūziju muzejs, Karameļu darbnīca, RTU Design Factory, Užavas alus, Gemoss.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content