Latvijas studentu apvienība

Norisinājusies Eiropas Studentu apvienības 73. Biedru sapulce

No 27. novembra līdz 3. decembrim Jeruzalemē, Izraēlā, norisinājās Eiropas Studentu apvienības (European Students’ Union – ESU) 73. Biedru sapulce (73rd Board meeting), kas pulcēja vairāk nekā 120 studējošo pārstāvjus. Nedēļa sākās ar semināru, kuram sekoja Biedru sapulce. Tajā tika lemts par ESU aktuāliem jautājumiem kā jaunu nacionālo studentu apvinību uzņemšana ESU un tuvāko gadu stratēģiskās prioritātes. LSA Biedru sapulcē pārstāvēja domniece Katrīna Sproģe.

Semināra laikā lielākoties tika diskutēts par augstākās izglītības nākotni (Academia 2.0: Innovation, Entrepreneurship and linking networks), tās sasaisti ar darba tirgu un augstākās izglītības un augstskolu nozīmi inovāciju veicināšanā, ņemot vērā, ka Izraēla pašlaik ir viena no vadošājām valstīm pasaulē pēc start-up skaita pret iedzīvotāju skaitu. Vēl viena diskusiju tēma bija studentu iesaiste sociālo projektu īstenošanā, sniedzot tiem iespēju ne tikai iegūt no sabiedrības, bet arī ieguldīt tajā, ņemot vērā to, ka augstākā izglītība Izraēlā ir valsts finansēta. Tika minētas Izraēlas studentu iespējas atdzīvināt pilsētas, kā arī iespēja dzīvot ar vecāka gadagājuma cilvēkiem, palīdzot ikdienas darbos un ļaujot visu laiku nepavadīt vieniem.

Biedru sapulces laikā tika pieņemts darbības plāns 2018. gadam un Stratēģiskās prioritātes 2018.–2020. gadam, priekšplānā izvirzot augstākās izglītības pieejamību, inovatīvu studiju vidi un iekļaujošu studējošo pārstāvniecību. Secinājums, kas caurvijās Biedru sapulcei, bija Studentiem ir jābūt inovatoriem, un augstākās izglītības iestādēm – partneriem inovāciju veicināšanā!

Šīs biedru sapulces laikā kā pilntiesīgs biedrs tika uzņemta Moldovas Studentu apvienība (ASM), kas nozīmē, ka ESU pašlaik apvieno 46 nacionālās studentu apvienības no 39 Eiropas valstīm. ESU pārstāv vairāk nekā 15 miljonus studentu, aizstāv viņu tiesības un intereses izglītības, ekonomikas un kultūras jomā, veido studentu politiku Eiropas līmenī, sadarbībā ar Eiropas līmeņa izglītības politikas veidotājiem. LSA kopš 1998. gada ir ESU biedrs ar diviem mandātiem Biedru sapulcē, kas  notiek divas reizes gadā. Nākamā Biedru sapulce norisināsies Slovēnijā aprīļa beigās.

 

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content