Latvijas studentu apvienība

Norisinājusies Eiropas Studentu apvienības 84. biedru sapulce

No 1. līdz 8. maijam Tbilisi, Gruzijā, norisinājās Eiropas Studentu apvienības (European Students Union, ESU) 84. biedru sapulce (BM84), kuras ietvaros tika ievēlēta 2023./2024. gada valde. Latviju BM84 pārstāvēja Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidente Liene Levada un Starptautiskā virziena vadītāja Agate Mačtama.

Biedru sapulces semināru dienās LSA valde iepazinās ar Eiropas līmeņa aktualitātēm, galvenos diskusijas jautājumus koncentrējot uz akadēmiskā godīguma un mentālās veselības pieejamības un izpētes iespējām Gruzijas augstākās izglītības iestādēs, kā arī tika pārrunāta iekļaujošas starptautiskās sabiedrības situācija.

Biedru sapulces laikā tika ievēlēta nākamā ESU valde, kas savu darbu uzsāks š.g. 1. jūlijā. ESU prezidiju veidos prezidents Horia Onita (Rumānija), un divi viceprezidenti Tanguy Guibert (Francija) un Iris Kimizoglu (Vācija). ESU septiņu cilvēku izpildkomiteju veidos pārstāvji no Beļģijas, Dānijas, Gruzijas, Polijas, Rumānijas, Slovēnijas un Somijas.

Biedru sapulces laikā tika apstiprināts ESU gada plāns nākamajam termiņam, kā arī citi grozījumi normatīvajos dokumentos. Būtisks uzsvars apstiprinātajās ESU nostājās un pozīcijās ir vērsts uz studiju pieejamību, internacionalizāciju, iekļaujošu studiju vidi un studentcentrētu augstāko izglītību. Tika atbalstītas biedru virzītas rezolūcijas par augstākās izglītības uzlabošanu, piemēram, par Apvienotās Karalistes atgriešanu Erasmus+ programmā, studentu pārstāvniecības nostiprināšanu universitāšu aliansēs, kā arī mākslīgā intelekta nozīmi augstākajā izglītībā.

Kā būtisks solis studējošo pārstāvniecības stiprināšanā tika izveidota Eiropas augstākās izglītības iestāžu alianses studējošo pārstāvniecību konference. Jaunizveidotā Konference kalpos par konsultatīvu institūciju ESU tieši augstākās izglītības iestāžu alianšu aspektā. Konference izveidota, lai nodrošinātu informācijas apmaiņu starp studentu organizācijām un stiprinātu to kapacitāti alianšu ietvaros.

Kopumā BM84 pulcēja vairāk kā 80 studējošo pārstāvjus no ESU biedru valstīm. 

ESU apvieno 45 nacionālās studentu apvienības no 40 Eiropas valstīm. ESU pārstāv ap 20 miljoniem studentu, aizstāv viņu tiesības un intereses izglītības, ekonomikas un kultūras jomā, veido studentu politiku Eiropas līmenī sadarbībā ar Eiropas līmeņa izglītības politikas veidotājiem. LSA kopš 1998. gada ir ESU biedrs ar diviem mandātiem Biedru sapulcē, kas norisinās divas reizes gadā. Nākamā Biedru sapulce norisināsies Tallinā 2023. gada novembrī.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content