Latvijas studentu apvienība

Norisinājusies Eiropas Studentu apvienības 85. biedru sapulce

No 20. līdz 26. novembrim Latvijas Studentu apvienības pārstāvji – Agate Mačtama un Lucas Risters – piedalījās Eiropas Studentu apvienības (ESU) 85. Biedru sapulcē Tallinā, Igaunijā. Biedru sapulces laikā tika apstiprināts nākamā gada budžets, sociālās dimensijas dokumenti, ESU Biedru izstrādātas rezolūcijas, kā arī vienbalsīgi apstiprināti divi Valdes locekļi.

Nākamā gada budžeta apstiprināšana

Izmaiņas budžeta pārskatā tika piedāvātas balstoties uz globāli pieaugošās inflācijas un tās korelāciju ar izmaksām nākamajā gadā. Nākama gada budžeta pārskats tika grozīts, rezultātā nemainot līdzšinējo biedru naudas maksu, taču samazinot izdevumus ESU Biedru sapulcei, Konventiem un citām vajadzībām. Grozījumi paredz turpmāku iekšējo darba grupu izveidi, lai diskutētu par pakāpenisku biedru naudas celšanas mehānismu, neveidojot pārlieku lielu apgrūtinājumu studentu apvienību budžetiem.

 Organizācijas darbības un sociālās dimensijas dokumenti

Biedru sapulces laikā uzmanība tika pievērsta jautājumiem, kas saistīti ar organizācijas atvērtības un pieejamības jautājumiem, tostarp minot darba-sadzīves balansa nepieciešamību ESU valdē. Tika izvērtētas biedru piedāvātās redakcijas politikas dokumentiem – pozīcijai par sociālo dimensiju un “Equality, Diversity and Inclusion Strategy for European Students Union 2024-2026”. Arīdzan notika diskusija par Valdes nostāju par konfliktu Tuvajos Austrumos. Savukārt turpinot diskusiju par Ukrainas Studentu līgas (Ukrainian Students league – USL) iecelšanu ESU biedra statusā, tika nolemts nepiešķirt organizācijai kandidātstatusu USL Statūtu un citu saistītu pamatdokumentu nepieciešamo grozījumu dēļ.  

Turpmākajā periodā ESU darbība tiks vērsta Eiropas Augstākās izglītības ministru Boloņas konferencei un jautājumiem, kas skar akadēmiskās dimensijas jautājumu loku, piemēram, mikrokvalifikāciju nostiprināšana Eiropas augstākās izglītības telpā,  Eiropas Universitāšu alianses un līdzvērtīgu izglītības kvalitāti dalībvalstīs.

 Ar 85. Biedru sapulces apstiprinātajām rezolūcijām iespējams iepazīties ŠEIT.

Valdes locekļu vēlēšanas

Uz turpmāko termiņu ESU valdē tika apstiprināti Lana Par no Horvātijas un Magnus Steinsson við Streym no Fēru salām. Abi kandidāti tika apstiprināti vienbalsīgi.

Papildus norisinājās diskusijas par nākamā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanu procesa norisi no studējošo perspektīvas, aktualitātēm un studējošo pārstāvniecību Ukrainā, kā arī iekļaujošas sabiedrības vērtībām, īpaši vienlīdzību (equality and equity). 

ESU apvieno 45 nacionālās studentu apvienības no 40 Eiropas valstīm. ESU pārstāv ap 20 miljoniem studentu, aizstāv viņu tiesības un intereses izglītības, ekonomikas un kultūras jomā, veido studentu politiku Eiropas līmenī sadarbībā ar Eiropas līmeņa izglītības politikas veidotājiem. LSA kopš 1998. gada ir ESU biedrs ar diviem mandātiem Biedru sapulcē, kas norisinās divas reizes gadā. Nākamā Biedru sapulce norisināsies Šveicē 2024. gada maijā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content