Latvijas studentu apvienība

Norisinājusies Latvijas Studentu apvienības Gada balva 2015

Šī gada 5.februārī tika atzīmēta Latvijas Studentu apvienības (LSA) gada balvu pasniegšana ceremonija, kurā tika noteikti Latvijas studentu pārstāvniecības spilgtākie cilvēki un nozīmīgākie notikumi. Pasākuma laikā tika pasniegtas balvas 14 nominācijās, kuras izvērtēja studenti, LSA vecbiedri, studējošo pašpārvaldes un ārējo ekspertu komisija.

Svinīgo ceremoniju ar uzrunu atklāja LSA prezidente Ilva Grigorjeva, kā arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, kura savā uzrunā uzslavēja Latvijas Studentu apvienības darbu un uzteica LSA kā veiksmīgu IZM partneri augstākās izglītības jautājumos. Ministrei tika lūgts pasniegt balvu arī gada studentam, kuru ieguva Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes (LU DF) 2.kursa students Austris Cīrulnieks, kurš 2015.gadā ieguvis arī Kristapa Morberga izcilības stipendiju. Par gada studējošo pašpārvaldi atzīta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Studējošo pašpārvalde.

Arī par Gada jauno zinātnieku tika atzīts LU DF students Jevgēnijs Vihrovs, kurš studē doktorantūras programmā. Gada ķezas titulu izpelnījas Ints Dālderis un viņa iesniegtie ierosinājumi Augstskolu likumam. Uz 2. Saeimas lasījumu no I.Dāldera kopumā tika iesniegti 83 labojumi. Diemžēl pats balvas saņēmējs nebija pagodinājis LSA Gada balvas ceremoniju ar savu ierašanos, tādēļ to viņa vietā saņēma Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Jānis Vucāns, kurš solīja balvu nodot tās īstajam īpašniekam. Gada iedvesmas stāsta balvu ieguva Atis Sīlis no RISEBA, kurš ir ne vien sekmīgs studijās visu četru gadu garumā, bet spējis apvienot mācības dienas nodaļā un kļūt par vairākkārtēju Rīgas, Latvijas un pasaules čempionu galda hokejā.

Vērtējot studentu sniegumu LSA pārvaldes institūcijās, par LSA Gada domnieku tika atzīta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente Marta Megne, par LSA Gada vecbiedru – Undija Ancēna, gada aktīvists – Matīss Apinis (RSU), bet gada izaugsmes balvu ieguva Jānis Bērziņš no Rīgas Aeronavigācijas Institūta, kuram balvu pasniedza J.Vucāns. Par Gada studentu atbalstītāju atzīta AS “Swedbank”, kura vienmēr atbalstījusi studentus un devusi iespēju attīstīties.

Gada ieguldījumu akadēmiskās dzīves veicināšanā ieguva RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte, kurā atrodas AS “Latvenergo” Radošā laboratorija. Šī laboratorija veicina inovāciju attīstību un zinātnisko pētniecību ne tikai Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentu vidū, bet gan visu RTU studentu un skolēnu vidū. Balvu par gada ieguldījumu sociālas dzīves veicināšanā ieguva LSA darbs pie studiju un studējošo kredītiem, kura rezultāta Ministru kabineta (MK) izskatīšanai tika iesniegti priekšlikumi par to, lai studentiem nebūtu jāmeklē papildus galvotājs, bet lai valsts uzņemas galvotāja lomu, tādējādi veicinot augstākās izglītības pieejamību. Decembrī MK apstiprināja grozījumus, ļaujot personām ar I vai II grupas invaliditāti saņemt studiju un/vai studējošā kredītu ar valsts galvojumu.

Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras (AIKA) izveide saņēma balvu nominācijā “Studentu lieta – taisna un cieta!” AIKA izveide ir pirmais solis ne tikai Latvijas augstākās izglītības grādu atzīšanā ārzemēs, bet arī augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēmas kopējā uzlabošanā. Par gada projektu tika atzīta Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas organizētā “Kadetu taka 2015”. Šis projekts tiek rīkots jau otro gadu, ar mērķi civilo augstskolu studentiem dot iespēju redzēt, saprast un piedzīvot to, ‘”kā ir būt karavīram”.

LSA Gada balvu atbalstīja un par dažādiem labumiem balvu saņēmējiem rūpējās tādi LSA darugi kā AS “Swedbank”, augstskola RISEBA, Red Bull, Čili Pica, Hanzas maiznīca, Coca Cola, Trikātas siers. Cinamon, Strelnieks.lv, xroom.lv, Rīgas Improvizācijas teātris, Neptuns, Mansards, LuxExpress, Kristīnes tauriņi, Latvijas Valsts Meži, Ritma institūts, Copy Pro.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content