Latvijas studentu apvienība

Norisināsies Nākotnes Studiju forums 2018: Izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā

Šī gada 27. februārī no plkst. 10.00 līdz 17.00 notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) organizētais “Nākotnes Studiju forums 2018: Izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā”. Forums norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā (Mūkusalas iela 3, Rīga).

Nākotnes Studiju foruma mērķis ir kopā ar augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem un politikas veidotājiem formulēt, kā jāmainās Latvijas augstākās izglītības telpai un augstākās izglītības institūcijām Latvijā līdz 2030. gadam, ņemot vērā sagaidāmos nākotnes izaicinājumus, kā arī iepazīstināt ar inovatīvām idejām augstākajā izglītībā un sasaistīt tas ar darba tirgus aktualitātēm un perspektīvām.

Šī gada Nākotnes Studiju forumu atklās LSA prezidente Maira Belova un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis. Uzrunai sekos izglītības pārmaiņu aģenta, uzņēmuma “Bryanston Square” dibinātāja un TEDx Vilnius un Klagenfurt vadītāja Marcus Orlovsky vieslekcija, kura iepazīstinās dalībniekus ar  pārmaiņām un attīstības tendencēm augstākajā izglītībā. Pēc vieslekcijas Latvijas Studentu apvienības Akadēmiskā virziena vadītājs Arkādijs Zvaigzne apskatu par augstākās izglītības telpu Latvijā – tagad un nākotnē. Pēc tam dalībnieki tiks iesildīti pirmsdiskusiju breakout sesijā, kurām sekos divas paralēlas paneļdiskusijas:


  • “Digitalizācijas ietekme uz augstāko izglītību”

    – panelī tiks runāts par globālās augstākās izglītības telpas attīstību, augstākās izglītības institūciju un valsts mijiedarbību digitalizācijas laikmetā, un to, kā Latvijas augstākās izglītības telpa tiks galā ar šiem izaicinājumiem. Tajā piedalīsies Rīgas Biznesa skolas asociētais profesors, izglītības darba grupas vadītājs FICIL organizācijā Claudio Rivera, Latvijas Universitātes Pedagoģijas zinātniskā institūta direktore, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Linda Daniela, digitālo izglītības un sociālo tehnoloģiju uzņēmējs Reinis Znotiņš un Accenture inovāciju vadītājs Kristaps Banga;


  • Demokrātija un valstiskums digitalizācijas laikmetā: valsts loma augstākajā izglītībā

    ” – panelī tiks diskutēts par to, kā aizvien globālākā un digitalizētākā augstākā izglītība savstarpēji ietekmēs valstiskos procesus, demokrātisko sabiedrību un augstskolu autonomiju. Tajā piedalīsies Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Aldis Adamovičs, domnīcas CERTUS valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, Latvijas Mākslas akadēmijas  prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis un RTU Attīstības prorektors Artūrs Zeps;

Pēc paneļdiskusijām foruma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar aktuālajiem Eiropas Savienības struktūrfondu projektiem, kurus prezentēs Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktore Santa Šmīdlere.

Katras paneļdiskusijas ilgums – 1,5 stunda. Paredzēts, ka forums notiks latviešu valodā.

Tiešsaistes reģistrācija forumam ir slēgta. Aicinām sekot līdzi foruma norises gaitai  foruma pasākumā Facebook un Latvijas Studentu apvienības sociālajos tīklos.

Šis ir otrais šāda veida forums, kuru organizē Latvijas Studentu apvienība. Plānots, ka tas kļūst par daļu no Latvijas Studentu apvienības veidotu pasākumu kopas, kas vērsta uz pārmaiņu iniciēšanu Latvijas augstākās izglītības nākotnē.

 

Galvenais partneris: Armgate.

Forums top sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Foreign Investors Council in LatviaLatvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Universitāti un Latvijā vadošo ziņu portālu Delfi.

Forumu atbalsta: Durbes veltes, Ģertrūdes ielas teātris, Dailes teātris, Dirty Deal teatro, Jaunais Rīgas teātris, Pergale, Mansards, Zaķumuiža, Cannelle Bakery un Dynamic University.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content