Latvijas studentu apvienība

Noskaidroti LSA Gada Balvas 2016 uzvarētāji

28. janvārī Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē tika atzīmēta Latvijas Studentu apvienības (LSA) Gada Balva 2016 un apvienības 22. dzimšanas diena. Pasākumā laikā tika pasniegtas balvas 13 nominācijas, par kurām balsoja gan studenti, gan studējošo pašpārvaldes, kā arī LSA Valde un ārējo ekspertu komisija.

 Par “Gada studentu” tika  atzīta Zane Skujiņa, kura balvu saņēma no Rektoru padomes ģenerālsekretāra Jāņa Bernāta. Zane šobrīd studē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) maģistrantūrā , kā arī jau trešo gadu vada Radio NABA raidījumu “Studentu pietura”.

Par studentu, kurš aizvadītā gada laikā sniedzis nozīmīgu pienesumu zinātniskajā darbībā, izstrādājot jaunu pētījumu vai produktu, veicinot tautsaimniecības attīstību uz inovāciju pamata, jeb “Gada jaunā zinātnieka” nominācijā uzvarēja Emils Sjundjukovs, kurš studē Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes maģistrantūra, kā arī darbojas Elektronikas un Datorzinātņu institūtā (EDI) zinātniska asistenta amatā, kur iesaistās vairākos valsts līmeņa un starptautiskajos projektos, piemēram, fiziskās aktivitātes pārraudzība bērniem ar īpašām vajadzībām.

“Gada ķezas” nominācijā balvu ieguva Guntis Belevičs un viņa virzītie grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 30.augusta noteikumos Nr.685 “Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumi”. 21. martā, kad Ministru kabinetā komisijas sēdē tika skatīts šī noteikuma grozījumu projekts, LSA pauda viedokli, ka noteikumu izmaiņām ir jābūt zināmām vismaz trīs gadus iepriekš, ievērojot tiesiskās paļāvības principu, un, ka Veselības ministrijas vēlamie grozījumi rezidentūras noteikumos nevar stāties spēkā attiecībā uz esošajiem medicīnas studentiem, ministri bez diskusijām savā starpā atbalstīja Veselības ministra G. Belēviča lūgumu iekļaut grozījumu projekta apstiprināšanu nākamās dienas Ministru kabineta sēdē. Šāda Veselības ministrijas un Ministru kabineta darbība lika apšaubīt jautājuma pārdomātību, kā arī demokrātijas principu ievērošanu.

Par notikumu, kam sekojis būtisks, pozitīva rakstura pavērsiens visu studējošo un augstskolu dzīvē, kas ir mainījis vai ietekmējis procesus, kas saistīti ar augstāko izglītību jeb nominācijas “Studentu lieta – taisna un cieta!” uzvarētāju tika atzīts Gājiens par augstākās izglītības saglābšanu, kas norisinājās aizvadītā gada 31. oktobrī kopā pulcējot aptuveni 2000 studentu un augstākās izglītības un zinātnes nozaru pārstāvjus – gan no valsts un privātajām, gan no Rīgas, gan no reģionālajām augstskolām.

“Gada projekta” atzinību saņēma pirmais veselības tehnoloģiju hakatons Baltijā Garage 48 HealthTech, kas norisinājās no 15. līdz 17. aprīlim ar mērķi apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro pētniecisko un starta uzņēmējdarbības projektu tapšanu veselības tehnoloģijās.

Par “Gada ieguldīju akadēmiskās dzīves veicināšanā”, jeb projektu vai ideju, kas sniegusi nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības kvalitātes paaugstināšanā tika atzīta RTU Dizaina fabrika, kas veicina studiju un zinātnisko pētījumu starpdisciplinaritāti, nodrošina ilgtspējīgu inovāciju attīstību, kā arī izveido uzticamu saikni ar uzņēmējiem. Šī projekta rezultātā tapušas vairākas studentu grupas, kas kopā ar uzņēmumiem strādā pie dažādu prototipu izveidošanas, mārketinga un produkta ieviešanas tirgū, tādā veidā ļaujot dažādu studiju virzienu studentiem uzkrāt pieredzi savā jomā. Balvu “Gada ieguldījumu sociālās dzīves veicināšanā” pasniedza Latvijas Republikas Tiesībsargs Juris Jansons un to saņēma Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Studējošo pašpārvalde, kuri jau vairākus gadus finansiāli atbalsta savus studentus, palīdzot viņiem piedalīties kā vietēja, tā starptautiska mēroga konkursos, meistarklasēs, konferencēs, festivālos, orķestru akadēmijās u.c. projektos, tādējādi vairojot jauno mūziķu un mūzikas zinātnieku profesionalitāti un sniedzot neatsveramu pieredzi turpmākajā studiju procesā un darba ikdienā.

Vērtējot pārstāvju ieguldījumu LSA iekšējās institūcijās, “Gada domnieka” balvu saņēma Zane Sandra Tērpa no Biznesa augstskolas “Turība”, “Gada aktīvista” balva pienācās Artūram Lībietim-Lībaitim (LU), “Gada izaugsme” – Oskars Valtenbergs (LU), kurš balvu saņēma no Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Ilzes Viņķeles, bet par aizvadītā  gada LSA vecbiedru atzina Kasparu Salenieku. “Gada pašpārvaldes” godu šogad saņēma Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Studējošo pašpārvalde.

Balvu “Gada Studentu atbalstītājs” šogad saņēma uzņēmums SIA “Armgate”, kas ir vieni no vadošajiem laboratorijas aprīkojumu un zinātnisko iekārtu piegādātajiem Latvijā. Aizvadītājā gadā šis uzņēmums vairākkārt sniedzis gan finansiālu, gan materiālu palīdzību vairāku studentu organizētu projektu tapšanā.

LSA Gada Balvu 2016 atbalstīja Swedbank, Hanzas maiznīca, apgāds “Mansards”, mūzikas izdevniecība I Love You Records un Memory Water.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content