Latvijas studentu apvienība

Noticis kārtējais LSA kongress

Sestdien, 20. martā, tiešsaistē norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) kongress. Kongresā tika apstiprināts LSA revīzijas komisijas pārskats par iepriekšējo gadu, tika apstiprināts nākamā gada budžets, kā arī ievēlēti LSA revīzijas komisijas jaunie locekļi.  

Latvijas Studentu apvienības kongress ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no LSA biedru, studējošo pašpārvalžu, deleģētiem pārstāvjiem. Tajā piedalījās vairāk nekā 80 studējošo pašpārvalžu pārstāvji no visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kas ir LSA biedri.

Kongresā tika apstiprināts LSA revīzijas komisijas ziņojums par LSA darbību aizvadītajā gadā. 2020. gadā LSA dome pieņēma lēmumu paaugstināt LSA valdes un biroja darbinieku atalgojumu, palielinot izdevumus minētajā pozīcijā, tomēr Covid-19 dēļ nenotika vairāki pasākumi, kas izveidoja ietaupījumu LSA finanšu līdzekļos. Revīzijas komisija norāda, ka atalgojuma kāpums ir vērtējams pozitīvi, jo tas ir nodrošinājis acīmredzamu pārstāvniecību LSA valdē. Tāpat kongresā tika apstiprināts apvienības nākamā gada budžets, ņemot vērā šībrīža epidemioloģisko situāciju. Kā arī tika ievēlēti jaunie LSA revīzijas komisijas locekļi nākamajam darbības gadam: Santa Katrīna Meikališa, Rolands Aleksandrs Rudenko, Nauris Osis, Elizabete Maija Liepa un Ingvars Kudeikins. 

Visbeidzot, kongresā notika arī prezidenta vēlēšanas. Tām kandidatūru pieteica un pārstāvēja Latvijas Universitātes studējošā, pašreizējā LSA sociālā virziena vadītāja Elīza Dāldere. Kandidātes paustās idejas tika novērtētas, taču daļa kongresa delegātu uzskatīja, ka trūkst pieredzes un zināšanas dažādos jautājumos. 

Plānots, ka ārkārtas kongress, pirms kura vēlreiz tiks izsludināta prezidenta amata kandidātu pieteikšanās, varētu notikt 11. aprīlī. Lai nodrošinātu LSA pārstāvniecību, kongress lēma par pašreizējās LSA prezidentes Katrīnas Sproģes pilnvaru pagarināšanu līdz 11. maijam.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content