Latvijas studentu apvienība

Notiks konference par studējošajiem labvēlīgu vidi

Centrs MARTA un Latvijas Studentu apvienība rīt, 22. maijā, rīko konferenci “Drosme runāt! Ceļā uz studējošajiem labvēlīgu vidi” veltītu izaicinājumiem, ar ko saskaras studenti studiju procesā. Konferences ietvaros tiks pievērsta uzmanība mentālās veselības jautājumiem un tam, kā par to rūpēties Covid-19 un paaugstināta stresa laikā. Tāpat tiks adresētas augstskolu vidē pieredzamās vardarbības, aizskaršanas un diskriminācijas problēmas, kā arī nepieciešamie mehānismi, lai šos jautājumus risinātu. 

Konference “Drosme runāt! Ceļā uz studējošajiem labvēlīgu vidi” norisināsies sestdien, 22. maijā, plkst. 12.00 tiešsaistē. 

“Pasniedzējs regulāri aplika roku man ap vidukli, lika savu 

plaukstu uz manas, kad bija jāpaskrollē pele, zodu uz mana pleca.

 Nesūdzējos nekur. Toreiz nezināju, ka tas nav ok.”

Konferencē izskanēs studentu diskriminācijas un vardarbības pieredzes stāsti, kā arī ar pieredzi un ieteikumiem dalīsies ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons, klīniskā psiholoģe Kristīne Dūdiņa, mediatore Ilze Dzenovska, cilvēktiesību aktīvists Jurģis Kalniņš u.c. speciālisti. Konferences noslēgumā paneļdiskusijā “Kā augstskolām rīkoties diskriminācijas un mentālās veselības jautājumos?” sarunāsies Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis, 13. Saeimas deputāte Evija Papule, Latvijas Universitātes Studentu padomes pārstāve Aiva Staņēviča un cieņpilnas komunikācijas eksperte Ilze Dzenovska. 

Piedalīties konferencē aicināts ikviens interesents, studējošie studiju vidē iesaistītie.  

Konferences norisei iespējams sekot video tiešraidē Zoom platformā, reģistrējoties https://ej.uz/drosme_runat, vai Centra MARTA Facebook profilā https://www.facebook.com/CentrsMARTA 

Vairāk par konferences norisi: https://fb.me/e/LtTfqIUe 

Konferenci ir veidojuši Centra MARTA projektā “Drosme runāt: Dzimumu diskriminācijas un vardarbības novēršana Latvijas universitātēs” iesaistītie dalībnieki – jaunieši no Liepājas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Daugavpils Universitātes, Starptautiskās kosmetoloģijas koledžas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Ventspils Augstskolas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, 7 mēnešu laikā, piedaloties nodarbībās, diskutējot un apzinot studentu vidē izaicinošos jautājumus. 

Konference tiek rīkota projekta “Drosme runāt: Dzimumu diskriminācijas un vardarbības novēršana Latvijas universitātēs” ietvaros. Pasākuma norisi atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content