Latvijas studentu apvienība

Notiks LSA ārkārtas Domes sēde par IZM priekšlikumu likvidēt RPIVA

Šā gada 27. janvārī plkst. 18.15 Latvijas Mākslas akadēmijas telpās (Kalpaka bulvāris 13) notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) ārkārtas Domes sēde. Darba kārtības galvenais jautājums būs par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu likvidēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, pievienojot to Latvijas Universitātei (LU).

Iepriekš jau esam ziņojuši, ka IZM gada sākumā informēja sabiedrību, ka lēmuši reorganizēt RPIVA. Augstskolu likums nosaka, ka lēmumu par valsts augstskolas reorganizāciju vai likvidāciju pieņem Ministru kabinets pēc izglītības un zinātnes ministra vai attiecīgās nozares ministra ierosinājuma. Ministru kabineta rīkojuma projektam par augstskolas reorganizāciju vai likvidāciju pievienojams Augstākās izglītības padomes (AIP) atzinums.

Pēc publiski pieejamās informācijas Ministru kabineta mājaslapā redzams, ka IZM plāno Ministru kabineta (MK) rīkojuma projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē 26. janvārī.

AIP, kuras sastāvā ir arī LSA pārstāvis, jautājumu par rīkojuma projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” (VSS-77) skatīs 2. februārī.

LSA Domes sēdē plānots izskatīt MK rīkojuma projektu un sagatavot par to savu nostāju, pamatojoties uz kura plānots veikt tālākās darbības studentu interešu aizstāvībai.

Domes sēdes darba kārtība:

 1. 17:45 Reģistrācija.
 2. 18:15 Domes sēdes atklāšana.
 3. 18:20 Domes sēdes darba kārtības apstiprināšana.
 4. 18:25 Augstskolu konsolidācija – studentu prasības.
  • IZM viedokļa uzklausīšana.
  • RPIVA viedokļa uzklausīšana.
  • LU viedokļa uzklausīšana.
  • Domnieku jautājumi par RPIVA reorganizāciju.
  • Diskusija un lēmuma par LSA nostāju pieņemšana.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content