Latvijas studentu apvienība

Notiks Nākotnes studiju forums: Izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā

Šī gada 4. februārī no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) organizētais “Nākotnes studiju forums 2017: Izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā”.

Forums norisināsies Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas iela 1, Rīga).

Forums tiks rīkots ar mērķi apzināt, kāda ir nākotnes izglītība, iepazīstināt ar inovatīvām idejām, sasaistīt tās ar darba tirgus aktualitātēm un perspektīvām, kā arī diskutēt, uz kādām reformām jāvirzās Latvijas augstākajai izglītībai.

Pasākumā paredzēta plenārsēde, kuru atklās LSA prezidente Maira Belova un ar lekciju uzstāsies Tartu Universitātes rektora vietnieks akadēmiskajos jautājumos Mart Noorma. Pēc tās plānotas četras paneļdiskusijas:

 • “Kompetencēs balstīta augstākā izglītība” – paneļdiskusijā apzināts, ar kādām metodēm iespējams modernizēt studiju procesu, kā ir nepieciešams mainīt to saturu, lai tās sasaistītu ar darba tirgus tendencēm Latvijā, tuvinot studiju procesu labākajām praksēm pasaulē 21. gs. un kāda ir pasniedzēja loma mūsdienīgā studiju procesā.
  Piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Pedagoģiskās izaugsmes centra vadītāja, docente
  Nora Jansone-Ratinika, Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors, Enerģētikas institūta profesors Aigars Laizāns, Izglītības programmas “Iespējamā misija” valdes locekle, veidotājdirketore, VISC projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” ieviešanas vadītāja Zane Oliņa;
 • “Studiju starptautiskā dimensija” paneļdiskusijā notika iepazīšanās ar mobilitātes aptauju rezultātiem, diskusija par mobilitātes attīstības iespējām un tās ierobežojumiem, kā arī tika apzināts dubulto grādu un starptautisku studiju programmu veidošanas potenciāls Latvijā.
  Piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes mācību prorektors
  Uldis Sukovskis, Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Inga Seikstule, Eiropas Savienības Izglītības programmu departamenta Programmu vadības nodaļas vadītāja Antra Meņģele, Tartu Universitātes Ārvalstu studiju centra vadītājs Ülle Tensing;
 • “Zinātnes loma augstākajā izglītībā” – paneļdiskusijā apzināts, kā labāk iesaistīt studentu pētniecībā studiju procesā un veicināt šīs iesaistes pieejamību plašākam studentu lokam, noskaidroti labākos uzņēmējdarbības veicināšanas rīkus augstskolās un spriests, kā padarīt praktiski pielietojamus augstskolu zinātniskos sasniegumus, kā arī spriests, kā turpmāk veidot sadarbību starp darba devējiem un augstskolu zinātnes veicināšanai.
  Piedalīsies Latvijas Jauno zinātnieku apvienības Valdes priekšsēdētāja
  Ieva Krūmiņa, Tartu Observatorijas pētnieks un Tartu Universitātes lektors Andris Slavinskis, RTU Riga Business School asociētais profesors, Ārvalstu investoru padomes Izglītības darba grupas vadītājs Claudio Rivera, Accenture vadītājs Maksims Jegorovs;
 • “Iekšējā un ārējā kvalitātes nodrošināšana” – paneļdiskusijā apzināts, kā pilnveidot ārējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas, lai augstākās izglītības iestādes varētu attīstīties saskaņoti un par labu Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības vajadzībām, tas, kam būtu jābūt vērtēšanas kritērijos un kam tie būtu jāregulē, kā arī diskutēts par labākajām iekšējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmām, studentcentrētās izglītības lomu tajās.
  Piedalīsies LSA prezidente
  Maira Belova, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, bijušais Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Banku augstskolas profesore Tatjana Volkova, Tartu Universitātes Akadēmisko lietu biroja vadītāja Kristel Mikkor.

Katras paneļdiskusijas ilgums – 1,5 stundas. Paredzēts, ka forums notiks daļēji latviešu, daļēji angļu valodā.

Atvērtā reģistrācija konferencei pieejama tiešsaistē. Lai reģistrētos, spiediet šeit. Uzmanību – vietu skaits ir ierobežots! Lūgums visiem foruma dalībniekiem reģistrēties līdz 2017. gada 31. janvārim. Papildu informāciju par foruma var iegūt, rakstot uz nakotnes.studijas@lsa.lv

Forums tapis sadarbībā ar Foreign Investors Council in Latvia, to atbalsta Armgate un Dailes teātris.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content