Latvijas studentu apvienība

Notikušas LSA Valdes vēlēšanas

LSA Valdes vēlēšanas 2014.g

Sestdien, 13.aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) Domes sēde. Tajā LSA domnieki ievēlēja LSA Valdi, kuras uzdevums nākamajā gadā ir rūpēties par Latvijas studentu interešu aizstāvību. Saskaņā ar Kongresa lēmumu šogad LSA Valde sastāvēs no Prezidenta un četriem Valdes locekļiem. Katram virzienam bija pieteicies viens kandidāts.

Par akadēmiskā virziena vadītāju ievēlēta Inguna Zariņa (Latvijas Universitāte), kura turpinās pagājušā gadā iesākto darbu. Viņas prioritātes ir augstākās izglītības kvalitāte un finansēšana, saistībā ar drīzo Pasaules Bankas pētījuma noslēgumu. Inguna uzsver, ka LSA turpinās darbu pie jau iesāktiem jautājumiem, tajā skaitā akreditācijas un kvalitātes novērtēšanas aģentūras izveides. Tāpat turpināsies darbs pie bāzes koeficientu pārskatīšanas. Līdzīgi kā iepriekš tiks organizētas apmācības studentiem, kas piedalīsies studiju virzienu novērtēšanas vizītēs.

Pēc gada pārtraukuma Valdē ir atjaunots sociālais virziens, kuru šogad vadīs Alise Krauja (Rīgas Stradiņa universitāte), kura savā prezentācijā bija apkopojusi uz šo brīdi konstatētās sociālās problēmas augstskolās un jomas, kurās šogad būs iespējams rast risinājumus.  Kā 4 sava darba prioritātes viņa nosauc stipendiju reformu, kas ietver arī risinājumu meklēšanu, lai nodrošinātu palielinātas stipendijas doktorantiem, kredītu reformu, lai studējošajiem būtu nodrošināts valsts galvots kredīts ar vienu galvotāju un iespēja saņemt kredītu laicīgi, kā arī nodokļu atvieglojumus un dienesta viesnīcu jautājumu.

Domes nedalītu uzticību saņēma Līva Vikmane (Rīgas Stradiņa universitāte), kura nākamajā gadā turpinās darbu starptautiskajā virzienā. Par sava darba galvenajiem uzdevumiem viņa nosauca aktīva darba turpināšanu Eiropas līmenī un Latvijā rīkojamos starptautiskos projektus Ziemeļvalstu tikšanās (NOM) un Eiropas Studentu konventu (ESC).

Iekšējā virziena vadītāja amata kandidāts Kristaps Grants (Biznesa augstskola Turība) netika ievēlēts.

Kirils Solovjovs vēlēšanu iznākumu vērtē atzinīgi: “Man ir liels prieks, ka kandidāti dedzīgi vēlas strādāt šajā valdē un izrāda vēlmi kopīgi sasniegt rezultātus uzstādītajiem mērķiem. Taču mums jāatceras, ka Valdes locekļu ievēlēšana nav sasniegums pats par sevi, bet gan līdzeklis, lai sasniegtu vēlamo. Aicinu arī Domi nākamajā gadā strādāt kopā ar Valdi ikdienas ritmā. Tikai kopīgiem spēkiem mēs sasniegsim pareizo rezultātu visiem studentiem svarīgos jautājumos.”

Domes sēdē pirms Valdes vēlēšanām tika apstiprināts Valdes un biroja darbinieku motivēšanas apjoms un šī gada biedru naudas.

Vēlēšanās viesojās arī Eiropas Studentu apvienības (ESU) Valdes loceklis, lietuvietis Maksims Milto, kurš ne tikai atzina, ka Domes sēde norit raiti, bet Domniekiem piedāvāja īsu lekciju un nodarbību par to, kā profesionāli rīkoties gadījumos, kad augstskolas vadība diktē savus noteikumus un izslēdz studējošo pārstāvjus no spēles.

Iekšējais virziena vēlēšanas un līdz ar to Ārkārtas Domes sēde tiks sasaukta tuvākajā laikā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content