Latvijas studentu apvienība

Notikusi tikšanās ar Nacionālās apvienības deputātiem

No kreisās: Dāvis Freidenfelds (LSA), Ritvars Jansons (NA), Raivis Dzintars (NA)

9. novembrī Latvijas Studentu apvienība (turpmāk – LSA) tikās ar partiju apvienību Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – Nacionālā apvienība) pārstāvjiem, lai pārrunātu kopīgos mērķus Latvijas augstākās izglītības telpas attīstībai. Šādas tikšanās reizes tiks organizētas arī ar pārējo Saeimā ievēlēto politisko spēku pārstāvjiem.

Gan LSA, gan Nacionālā apvienība par būtisku augstākās izglītības finansējuma palielināšanu, kas tika būtiski samazināts ekonomiskās krīzes laikā 2008. gadā. Salīdzinot ar pirmskrīzes periodu, piešķirtais finansējums no valsts augstākajai izglītībai ir samazinājies par vairāk kā 20%, un šāds zemais finansējuma apmērs kavē nozares attīstību.

Abas puses arī uzskata, ka ir nepieciešams palielināt studējošo stipendiju apmēru, īpaši akcentējot doktorantūrā studējošo stipendijas, kas šobrīd ir 113,83 eiro mēnesī studiju procesa laikā un 85,37 eiro mēnesī zinātniskā grāda iegūšanai. Gan bakalaura, gan maģistra, gan doktorantūras līmeņa stipendiju apjoms nav mainījies kopš 2004. gada. Būtiski uzsvērt, ka stipendiju apmērs, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, arī ir neliels –  Lietuvā stipendijas doktorantūrā studējošajiem ir no 722 līdz 836 eiro mēnesī, savukārt Igaunijā doktorantu stipendijas apmērs sasniedz no 500 līdz pat 1100 eiro mēnesī.

Latvijas Studentu apvienība pateicas Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” pārstāvjiem par iespēju pārrunāt augstākās izglītības aktualitātes.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content