Latvijas studentu apvienība

Pagarināts Eiropas Studentu apvienības izpildkomitejas pilnvaru termiņš

27. aprīlī tiešsaistē norisinājās Eiropas Studentu apvienības (ESU) ārkārtas biedru sapulce. Ņemot vērā globālo Covid-19 pandēmiju, klātienes biedru sapulce, kam bija jānotiek no 22. līdz 28. aprīlim Horvātijā, tika atcelta.

Biedru sapulces laikā tika pieņemts lēmums pagarināt esošās ESU izpildkomitejas mandātu par sešiem mēnešiem – līdz šī gada 31.decembrim. Nākamās vēlēšanas plānotas rudenī uz sešu mēnešu termiņu, lai gan parasti ESU izpildkomiteju ievēl uz vienu gadu. Kārtējās vēlēšanas bija paredzētas aprīļa beigās plānotajā, bet atceltajā biedru sapulcē.

Biedru sapulce pieņēma lēmumu papildināt šī gada ESU darbības plānu ar pielikumu, kurā akcentēta nepieciešamība risināt jautājumus, kas skar studējošos Covid-19 pandēmijas ietekmē. Tāpat tika apstiprināti finanšu pārskati un izmaiņas budžetā, kas nepieciešams organizācijas tālākajai darbībai

ESU par tālāko darba organizācijas formu lems, ņemot vērā pasaulē notiekošo un pastāvošos ierobežojumus. Ja būs iespējams, nākamā biedru sapulce norisināsies rudenī Ungārijā.

ESU apvieno 46 nacionālās studentu apvienības no 40 Eiropas valstīm. ESU pārstāv gandrīz 20 miljonus studentu, aizstāv viņu tiesības un intereses izglītības, ekonomikas un kultūras jomā, veido studentu politiku Eiropas līmenī sadarbībā ar Eiropas līmeņa izglītības politikas veidotājiem. LSA kopš 1998. gada ir ESU biedrs ar diviem mandātiem Biedru sapulcē, kas notiek divas reizes gadā.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content