Latvijas studentu apvienība

Par Latvijas Studentu apvienības prezidenti ievēlēta Justīne Širina

Šodien notikušajā Latvijas Studentu apvienības (LSA) ārkārtas kongresā par prezidenti ievēlēta Justīne Širina, Latvijas Universitātes studente. No 91 augstskolu studējošo pašpārvalžu pārstāvjiem par kandidāti nobalsoja 80.

Par trim galvenajiem virzieniem, vadot organizāciju, jaunā prezidente nosaukusi LSA veidošanu par nacionālā līmenī spēcīgu un starptautiski ietekmīgu organizāciju, kā arī cilvēkresursu, iekšējās vides un organizācijas attīstības veicināšanu. Atbildot uz kongresa delegātu uzdotajiem jautājumiem, Širina kā nākamā gada prioritātes izvirzīja arī darbu ar studiju un studējošā kreditēšanas sistēmu, valsts piešķirto stipendiju apjomu un šobrīd kritiski zemā studiju bāzes finansējuma apmēra palielināšanu.

Šis ir jau trešais LSA kongress šogad. Tā norises iemesls ir iepriekšējā prezidenta Dāvja Freidenfelda atkāpšanās no amata. Viņš par prezidentu tika ievēlēts aprīlī, pārspējot otru kandidāti – Aneti Ašmani –, bet vēl mēnesi pirms tam notika kongress, kurā kandidēja, bet netika ievēlēta Ašmane.

Paldies Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldei par kongresa uzņemšanu un LSA padomniecei juridiskajos jautājumos Signei Skutelei par tā vadīšanu.

LSA kongress ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no LSA biedru, studējošo pašpārvalžu, deleģētiem pārstāvjiem. Tajā piedalās vairāk nekā 100 studējošo pašpārvalžu pārstāvji no Latvijas augstākās izglītības iestāžu studējošo pašpārvaldēm, kas ir LSA biedri.

 

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content