Latvijas studentu apvienība

Par LSA Prezidenti atkārtoti ievēlēta Maira Belova

Sestdien, 25. martā, Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās ikgadējais Latvija Studentu apvienības (LSA) Kongress, kas ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija. Kongresa laikā notika apvienības prezidenta vēlēšanas. Šajā amatā atkārtoti ievēlēta Maira Belova, saņemot 136 studējošo pārstāvju balsis.

Kā galvenās darbības prioritātes nākamajā termiņā M. Belova izvirzīja studentu interešu pārstāvēšana un aizstāvēšana augstākās izglītības politikā un studentu vienotība un kustība stiprināšana. Līdzšinējās prezidentes plānā ir turpināt mērķtiecīgi nostabilizēt LSA ietekmi ne tikai Izglītības un zinātnes ministrijā, bet ar pārējās ministrijās, kuru pārraudzībā ir kāda augstākās izglītības iestādes vai arī kura strādā pie jautājumiem, kas skar studējošos. Nākamajā termiņā tiek plānots aizsākt plašākas diskusijas par problēmjautājumiem un izaicinājumiem augstākajā izglītībā.

Kongresa atklāšanā svinīgās uzrunas teica Rīgas Stradiņa (RSU) universitātes mācību prorektore, profesore Tatjana Koķe un RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Natālija Šilova.

LSA Kongresā piedalījās aptuveni 150 studenti no gandrīz visām Latvijas augstskolām. Tā laikā bez prezidenta vēlēšanām vel tika apstiprināts Revīzijas komisijas ziņojums par LSA darbību 2016./2017 gadā, apvienības nākamā gada budžets un grozījumi LSA Statūtos.

LSA Prezidents pārstāv Latvijas studējošos intereses nacionālā līmenī, iesaistās augstākās izglītības politikas veidošanas procesos, aizstāv studējošo viedokli, ikdienā vadot LSA.

LSA Kongress ir organizācijas augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no LSA biedru, studējošo pašpārvalžu, deleģētiem pārstāvjiem.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content