Latvijas studentu apvienība

Pasniegtas Latvijas Studentu apvienības Gada balvas

Sestdien, 17.janvārī, tika atzīmēta Latvijas Studentu apvienības (LSA) 20 gadu jubileja un Gada balvu pasniegšanas ceremonija, kurā tika apbalvoti studentijas spilgtākie cilvēki un notikumi.

Svinīgā ceremonijā tika pasniegtas balvas 10 nominācijās, kuras izvērtēja vecbiedri, studējošo pašpārvaldes un ārējo ekspertu komisija. Par Gada studentu tika atzīta Rīgas Tehniskās universitātes studente un LSA aktīviste Oļesja Aļeksova, Gada studējošo pašpārvaldes titulu ieguva Daugavpils Universitātes Studentu padome.

Gada ķezas titulu izpelnījās LSA prasība ģenerālprokuratoram Ērikam Kalnmeieram par Ministru kabineta pretlikumīgas rīcības novēršanu. Prasība netika ņemta vērā un papildus līdzekļi Augstākai izglītībai 2015.gada budžetā netika piešķirti, bet tā ir aktualizējusi jautājumu par attiecīgā Augstskolu likuma 78. panta septītās daļas izņemšanu.

Vērtējot studentu sniegumu LSA pārvaldes institūcijās, par Gada domnieku tika atzīta Latvijas Universitātes studente Maira Belova, par LSA Gada aktīvistu – Rihards Blese, bet par gada vecbiedru – Asnate Kažoka. Par Gada studentu atbalstītāju atzīts Mihails Džondžua, kurš kopš deviņdesmito gadu sākuma sniedz savu ieguldījumu LSA projektā “Kam rūp students?”.

Savukārt LSA projekts „Students – sistēmas zobrats” var lepoties ar balvām divās nominācijās – Gada debija un Studentu lieta – taisna un cieta. Projekts ir pirmreizējs veikums, kas ir radījis nozīmīgus pavērsienus studējošo interešu pārstāvniecības darbībā. Projekta ietvaros studējošo pārstāvjiem tika sniegta iespēja radīt izpratni par augstākās izglītības politikas veidošanu.

Par Gada projektu tika atzīts viens no šī gada iedvesmojošākajiem un veiksmīgi noorganizētajiem pasākumiem – „Studentu līderu forums”. Projektā studentiem bija iespēja smelties dzīves gudrības no tādiem valstī un ārpus tās robežas atzītiem līderiem kā Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks, Kārlis Streips un daudziem, daudziem citiem.

Gada balvu atbalstīja un par dažādiem labumiem balvu saņēmējiem rūpējās tādi LSA draugi kā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, žurnāls „Kapitāls”, Jaunais Rīgas Teātris, Redbull, Pūre, Manilla, Fazer, NicePlace Mansards, Bug un Cita rota.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content