Latvijas studentu apvienība

Piesakies apmācībām par diskrimināciju augstskolās!

Izsludināta pieteikšanās sieviešu resursu centra “MARTA” apmācībām “Drosme runāt” par diskriminācijas aspektiem augstākās izglītības vidē – septiņām interaktīvām nodarbībām studējošajiem četrās Latvijas pilsētās (Liepājā, Rīgā, Valmierā, Rēzeknē).

Lai pieteiktos dalībai apmācībās, līdz 20. oktobrim (ieskaitot) aizpildi pieteikšanās anketu: ej.uz/MartasApmacibas

Apmācības notiks reizi mēnesī darba dienu vakaros līdz nākamā gada aprīlim; pirmā nodarbība plānota 29. oktobrī plkst. 18.30. Dalība projektā ir bez maksas, un noslēgumā apmācību dalībnieki saņems apliecinājumu par apgūtajām un pilnveidotajām prasmēm. 

Apmācībās esi aicināts piedalīties neatkarīgi no tā, vai tikai interesējies par iespēju uzzināt vairāk par iespējamiem diskriminācijas veidiem, ar kuriem pat dažkārt neapzinoties saskaries savā augstākajā izglītības iestādē, vai arī esi to piedzīvojis un vēlies ar savu pieredzi dalīties ar citiem. Tās sniegs vērtīgu pieredzi arī darbībai studentu pārstāvniecībā ar sociālās dimensijas jautājumiem.

Apmācību ciklā  interaktīvā veidā tiks veicināta studējošo izpratne par cieņpilnas vides un saskarsmes veidošanu, par dzimumlīdztiesības problemātiku Latvijā (sabiedrībā valdošie stereotipi, kaitīgās dzimtes lomas, seksisms, seksuāla aizskaršana, vardarbība u.c.), pašās beigās saņemot apliecinājumu par apgūto. 

Nodarbībās tiks apskatītās tādas tēmas kā

  • emocijas, to atpazīšana un vadīšana;
  • veselīgu attiecību aspekti un kvalitātes;
  • neveselīgu attiecību “brīdinājuma signāli”- kā palīdzēt sev un līdzcilvēkiem;
  • kas ir dzimumu [ne]līdztiesība, kā tas skar mani un kāpēc ir būtiski par to runāt;
  • sabiedrībā pastāvošie stereotipi, aizspriedumi un diskriminācijas forma;
  • ko es varu darīt (individuālā, grupas, kopienas, sabiedrības) līmenī, lai veicinātu pozitīvas, veselīgas pārmaiņas sevī un ap sevi.

Nodarbību cikla laikā paredzēta vieta arī kopradei, kur, balstoties uz studējošo vajadzībām un aktualitātēm, tiktu izveidoti informatīvie materiāli vai kāda cita sociāla, izglītojoša un informējoša publiska aktivitāte, kas aktualizētu emocionālos un sociālos izaicinājumus, ar kuriem saskaras studējošie.

Projekts “Drosme runāt: Dzimumu diskriminācijas un vardarbības novēršana Latvijas universitātēs” tiek realizēts ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Rīgā un ASV Valsts departamenta Alumni Engagement Innovation Fund (AEIF) atbalstu.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content