Latvijas studentu apvienība

Pievienojies tiešsaistes diskusijām par augstākās izglītības kvalitāti, jēgu un attīstību!

31. jūlijā un 1. augustā Studentu līderu foruma 2020 ietvaros tiešsaistē norisināsies Latvijas Studentu apvienības (LSA) rīkotas ekspertu diskusijas un saruna, kuru tēmas saistītas ar augstākās izglītības kvalitāti un nepieciešamību to iegūt, kā arī Latvijas augstākās izglītības sistēmas attīstību. Jautājumi tiks aplūkoti no dažādiem aspektiem – aktuāli gan topošajiem un esošajiem studentiem, gan nozares politikas veidotājiem. Diskusijas un sarunu tiešraidē varēs vērot gan portālā Delfi, gan LSA Facebook lapā.

Pirmajā diskusijā, kas notiks 31. jūlijā plkst. 14.00, eksperti mēģinās atbildēt uz jautājumu “Kas ir kvalitatīvas studijas?”. Jautājums tiks aplūkots gan no esošo un topošo studentu skatu punkta un iespējas novērtēt savas izglītības kvalitāti, gan iespējām uzlabot studiju kvalitāti valstī kopumā. Diskusijā piedalīsies 13. Saeimas deputāte un Kembridža Universitātes absolvente Marija Golubeva, Rīgas Tehniskās universitātes profesore un RTU Kvalitātes tehnoloģiju katedras vadītāja Inga Lapiņa, kā arī augstākās izglītības eksperts Arkādijs Zvaigzne, kurš rudenī uzsāks studijas doktorantūrā Hārvārda Universitātē.

Tai plkst. 16.30 sekos otrā ekspertu diskusija – “Augstākā izglītība – vai vajag?”, kurā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kad un kādēļ ir vērts studēt, vai augstākā izglītība ir vienīgais ceļš veiksmīgas karjeras attīstībai un kā rīkoties, ja studiju pabeigšana šķiet kā neiespējamā misija. Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklēsim kopā ar ekspertiem, kuru pieredze augstākās izglītības jomā ir dažāda – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu,  SIA “Biznesa augstskola Turība” īpašnieku Aigaru Rostovski, FranklinCovey Latvia produktu attīstītāju Undiju Ancēnu un Latvijas Universitātes Fizikas nodaļas vadītāju Guntaru Kitenbergu.

Toties 1. augustā plkst. 15.00 būs iespēja pievienoties sarunai “Augstākās izglītības reformas Latvijā: no Atmodas līdz Covid-19” ar profesoru Jāni Vētru, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētāju. Saruna ļaus gūt zināšanas par Latvijas augstākās izglītības sistēmu un tās attīstību līdz mūsdienām. Aicinām pievienoties tos, kuri vēlas paplašināt skatījumu uz augstāko izglītību Latvijā un uzzināt, kādi procesi to ietekmējuši.

Diskusijas notiks ikgadējā LSA pasākuma studējošo interešu pārstāvniecības līderiem – Studentu līderu foruma – ietvaros. Forums norisināsies laikā no 20. līdz 23. augustam un pulcēs vairāk nekā 40 studējošo interešu pārstāvjus no dažādām augstākās izglītības iestādēm.

Pateicamies sadarbības partneriem, bez kuriem diskusiju norise nebūtu iespējama, – Studentu līderu foruma 2020 patronam Swedbank un atbalstītājiem – portālam Delfi un Rīgas Tehniskajai universitātei.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content