Latvijas studentu apvienība

Pirmo reizi norisinājies seminārs LAIKS

Aprīļa pirmajā nedēļas nogalē Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes telpās, pirmo reizi norisinājies Latvijas augstākās izglītības un kompetenču seminārs jeb LAIKS. Tas pulcināja aptuveni 30 dalībniekus no dažādu augstskolu pašpārvaldēm, lai sniegtu viņiem plašāku izpratni par akadēmisko un sociālo jautājumu risināšanu, kā arī attīstītu dažādas studējošo pārstāvniecībā noderīgas prasmes.

Pirmā semināra diena sākās ar lekcijām, kuras ļāva dalībniekiem iepazīties ar augstākās izglītības sistēmu Latvijā, lēmumu pieņemšanu augstskolās un studējošo tiesībām un pienākumiem. Tāpat notika lekcijas par akadēmisko un sociālo dimensiju, kas iepazīstināja ar vispārīgiem jautājumiem šajās jomās un iespējām palīdzēt savas augstskolas studentiem, tos risinot. Lekcijas ļāva ne vien gūt zināšanas par dažādu procesu norisi augstākās izglītības sistēmā, bet arī saprast savu vietu tajā un iespējas aizstāvēt studentu intereses.

Lai dotu iespēju dalībniekiem attīstīt argumentācijas prasmes, pirmās dienas noslēgumā notika debates. Tajās bija jāaizstāv piešķirtā pozīcija kādā no trim šobrīd studējošo pārstāvniecībai būtiskiem jautājumiem – vai ir nepieciešams 1/200 daļu no augstskolas budžeta piešķirt studējošo pašpārvaldei, vai augstskolu pārvaldība ir efektīva, kā arī vai būtu jāpalielina valsts piešķirto stipendiju apjoms vai skaits. Ar savas pozīcijas aizstāvību studentiem gāja dažādi, jo daļai bija jāatrod argumenti viedoklim, kuriem paši nepiekrīt, tomēr viņi atzīst, ka iespēja piedalīties debatēs bija vērtīga.

Lielāko daļu otrās semināra dienas noritēja simulācija, kas ļāva dalībniekiem iejusties ne vien augstskolas studentu pašpārvaldes, bet arī mācībspēku un vispārējā personāla ādā. Simulācijas ietvaros tika izspēlēta dažādu jautājumu virzība augstskolas lēmējinstitūcijās sākot no fakultātes domes līdz pat senātam. Dalībniekiem bija jāpieņem lēmumi, kas uzlabotu studiju programmu saturu, stipendiju piešķiršanas kārtību un arī pašpārvaldei piešķiramā finansējuma apjomu.

Seminārs noslēdzās ar atgriezeniskās saites nodarbību, kurā gan dalībnieki, gan organizatori bija aicināti izteikties par piedzīvoto, pārdomāt, kā turpmāk izmantos iegūtās zināšanas, kā arī pateikt cits citam paldies par kopā produktīvi pavadīto laiku un iegūtajām zināšanām.

Pateicamies organizatoru komandai – Signei Skutelei, Santai Katrīnai Meikališai, Martai Muižniecei, Paulai Feldmanei un Ērikam Belcānam – kā arī projekta vadītājam Dāvim Vēverim par veiksmīgi notikušo semināru! Paldies arī Rihardam Goldmanim un Martai Muižniecei par semināra iemūžināšanu fotogrāfijās. Aicinām aplūkot galerijas no semināra pirmās dienas un otrās dienas.

Tāpat par uzkodu dalībniekiem un pateicību lektoriem sagādāšanu pateicamies semināra atbalstītājiem: Cannelle Bakery, Ezītis miglā, Dadzis, veikals “daba” un Puratos. Pateicamies arī Latvijas Lauksaimniecības universitātei par iespēju rīkot semināru viņu telpās.

Semināru “Laiks” finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Tas norisinās projekta “Students: tagadnes ieguldījums nākotnē” ietvaros.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content