Latvijas studentu apvienība

Politiķi sola, bet darbi pagaidām neseko. Studenti dosies gājienā.

26. oktobrī Latvijas Studentu apvienība (LSA) tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, sanāksmē piedaloties arī pārstāvjiem no Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas.LSA pašlaik ir panākusi vienošanos ar premjerministru Māri Kučinski un Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, ka valsts finansēto studiju vietu skaits tuvākajos 3 gados netiks samazināts, taču valdības lēmums plānots tikai 1.novembrī – pēc budžeta likumprojektu pakotnes izskatīšanas Saeimā pirmajā lasījumā.

Tikšanās reizē LSA aicināja premjerministru sasaukt ārkārtas valdības sēdi un neatlikt jautājumu uz 1. novembri, bet no premjerministra netika gūta piekrišana ārkārtas Valdības sēdes sasaukšanai. LSA atgādināja, ka Pasaules bankas eksperti raksturojuši Latvijas augstākās izglītības sistēmu kā ilgstoši nepietiekoši finansētu no valsts puses un arī šogad Augstskolu likuma norma, kas paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām, līdz valsts piešķirtais finansējums studijām valsts dibinātās augstskolās sasniedz vismaz divus procentus no iekšzemes kopprodukta, netiek pildīta. Netika saņemts apstiprinājums tam, ka tiks rasts papildus nepieciešamais finansējums augstākajai izglītībai, lai nodrošinātu likuma normas izpildi un lai studiju vietas bāzes finansējums uz vienu studējošo Latvijā nebūtu viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

31. oktobrī, kad Saeima skatīs valsts budžeta likumprojektu pakotni pirmajā lasījumā, notiks studentu gājiens, lai atgādinātu, ka augstākās izglītība ilgstoši ir nepietiekoši finansēta no valsts puses un tā turpināt vairs nedrīkst – turpmākajos gados nepieciešams veikt mērķtiecīgus finanšu ieguldījumus augstākajā izglītībā, vienlaicīgi risinot gan kvalitātes, gan pieejamības jautājumus. LSA aicina piebiedroties arī augstākās izglītības un zinātnes nozarē strādājošos, kā arī tos, kuri atbalsta LSA nostāju, ka augstākajai izglītībai jābūt valsts prioritātei ne vien priekšvēlēšanu lozungos, bet arī brīžos, kad tiek lemts par tālākajiem plāniem.

Did you like this article? Share it with your friends!

2 komentāru

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content