Latvijas studentu apvienība

Politiķiem nosūtīta atklāta vēstule par atbalsta rašanu energoresursu cenu krīzes apstākļos

Š.g. 14. septembrī Latvijas Studentu apvienība nosūtīja atklātu vēstuli Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņām, Izglītības un zinātnes ministrijai, Ekonomikas ministrijai un Finanšu ministrijai par energoresursu krīzi un tās ietekmi uz augstākās izglītības iestādēm.

Pirms vēstules nosūtīšanas, LSA saņēma vēstuli no Latvijas universitāšu asociācijas (LUA) kurā LUA pauda satraukumu par potenciālu iespējamību augstākās izglītības iestādēm īstenot attālinātas studijas un zinātnisko darbību, saistībā ar nespēju rast finansiālos līdzekļus ēku un studiju procesa nodrošināšanai klātienē.

LSA savā vēstulē pauž “Jau Covid-19 pandēmijas ietvaros, pārejot uz attālinātu studiju procesu, smagi cieta studiju kvalitāte, un izglītības sistēma joprojām nav pilnīgi atguvusies no pandēmijas radītajām sekām. Neilga laika periodā augstākās izglītības sektors jau atkārtoti ir nonācis smagas izvēles priekša par to vai īstenot studijas attālinātā formā, šoreiz energoresursu krīzes dēļ. Atbilstoši Latvijas universitāšu asociācijas sagatavotajai informācijai, energoresursu krīzes iespaidā, pastāv ļoti liela iespējamība, ka valsts augstskolām būs nepieciešams pārtraukt studiju procesa norisi klātienē un zinātnisko darbību, saistībā ar nespēju segt studiju un zinātnes procesam paredzēto ēku apsaimniekošanas un uzturēšanas izmaksas.”

Balstoties uz LUA vēstulē un LSA vēstulē minētajiem argumentiem, LSA aicina valdību rast veidus, kā atbalstīt augstākās izglītības iestādes energoresursu krīzes periodā, saglabājot augstākas izglītības iestādēm iespēju nodrošināt studiju procesu un zinātnisko darbību klātienē arī turpmāk. Papildus, LSA aicina rast veidus kā atbalstīt studējošos šajā periodā, jo ne tikai augstākās izglītības iestāžu pastāvēšana ir apdraudēta, bet arī to studējošie un viņu nākotne.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content