Nākotnes studiju forums iepriekš

Nākotnes studiju forums 2018: Izaicinājumi un tendences augstākajā izglītībā Latvijā

2018. gadā forums norisinājās otro reizi. Pasākumā notika britu uzņēmuma “Bryanston Square” dibinātāja un vadītāja, izglītības pārmaiņu aģenta un TEDx Vilnus un Klagenfurt vadītāja Marcus Orlovsky vieslekcija, iepazīstinot publiku ar pārmaiņām un attīstības tendencēm augstākajā izglītībā, kā arī apskats par augstākās izglītības telpu Latvijā – tagad un nākotnē. Tam sekoja divas paralēlas paneļdiskusijas:

  1. “Digitalizācijas ietekme uz augstāko izglītību” – paneļdiskusijā plānots aplūkota digitalizācijas ietekme uz dažādiem potenciālajiem nākotnes augstākās izglītības attīstības scenārijiem Latvijā un pasaulē. Šajā panelī tika apspriesta par globālā augstākās izglītības attīstība, augstākās izglītības institūciju un valsts mijiedarbība digitalizācijas laikmetā, un tas, kā Latvijas augstākās izglītības telpa tiks galā ar šiem izaicinājumiem.

  2. “Demokrātija un valstiskums digitalizācijas laikmetā: valsts loma augstākajā izglītībā” – paneļdiskusijā apzināts, kāda būs valsts nozīme un ietekme augstākās izglītības stratēģiskajā attīstībā un pārmaiņās. Notika diskusija par to, kā aizvien globālākā un digitalizētākā augstākā izglītība mijiedarbosies ar valstiskiem procesiem, demokrātisko sabiedrību un augstskolu autonomiju. Paneļdiskusijas ietvaros apskatīts arī tas, kā ar šīm pārmaiņām mijiedarbosies iespējamie nākotnes augstākās izglītības attīstības scenāriji.

Ekspertu un vieslektoru prezentācijas ir atrodamas šeit: http://ej.uz/NSF_2018_prezentacijas

Tiešsaistes ieraksti – http://ej.uz/NSF_2018_video

Savukārt fotogrāfijas no foruma norises, par kurām lielu paldies sakām Andrai Martai Babrei, Santai Glušinai un Emīlam Trauliņam, atrodamas šeit: http://ej.uz/NSF_2018_bildes

Galvenais partneris: tehnoloģisko risinājumu uzņēmums Armgate.

Forums tapa sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, Foreign Investors Council in Latvia, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Universitāti un Latvijas vadošo ziņu portālu Delfi.

Nākotnes studiju forums 2017

Foruma mērķis bija kopā ar sadarbības partneriem identificēt nepieciešamās reformas Latvijas augstākajā izglītības nozarē, lai sagatavotos nākotnes izaicinājumiem un tendencēm Latvijas augstākajā izglītības nozarē, kā arī apzināt, kāda ir nākotnes izglītība, iepazīstināt ar inovatīvām idejām, sasaistīt tās ar darba tirgus aktualitātēm un perspektīvām un augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanu.

NSF 2017 norisinājās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, un tajā piedalījās Tartu Universitātes rektora vietnieks akadēmiskajos jautājumos Mart Noorma, RTU Riga Business School asociētais profesors, Ārvalstu investoru padomes Izglītības darba grupas vadītājs Claudio Rivera, Accenture vadītājs Maksims Jegorovs, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Eiropas Savienības Izglītības programmu departamenta Programmu vadības nodaļas vadītāja Antra Meņģele, Rīgas Stradiņa universitātes Pedagoģiskās izaugsmes centra vadītāja, docente Nora Jansone-Ratinika, kā arī citi nozares pārstāvji.

Pasākumā norisinājās četras paneļdiskusijas:

  • “Kompetencēs balstīta augstākā izglītība”
  • “Studiju starptautiskā dimensija”
  • “Zinātnes loma augstākajā izglītībā”
  • “Iekšējā un ārējā kvalitātes nodrošināšana”

Uzzini vairāk par NSF 2017.
Aplūko foto no NSF 2017.

Skip to content