Latvijas studentu apvienība

Rīgas dome piešķirs atlaidi studējošiem sabiedriskajā transportā

Šodien Rīgas domes sēdē tika apstiprināti grozījumi noteikumos “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas valstspilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”. Tie paredz, ka provizoriski no 2024. gada 1. janvāra studējošie varēs iegādāties 12 EUR mēnešbiļeti, kas līdz šim maksāja 15 EUR.  Piemērojot standarta mēnēšbiļetei (30 EUR) 60% atlaidi studējošie ietaupīs 402 300 EUR/gadā. 

Šī gada janvārī tika ieviestas cenu reforma Rīgas sabiedriskajā transportā, kas atcēla studējošajiem 0,30 EUR stundas braucienus un mēnešbiļetes cenu samazināja par eiro (no 16 uz 15 EUR). Latvijas Studentu apvienība (LSA) gada garumā vērsās pie Rīgas domes, lai pārstāvētu studējošo neapmierinātību ar veiktajām biļešu veidu un to cenu izmaiņām. 

Lai studējošo viedoklis tiktu ņemts vērā, LSA š.g. februārī veica aptauju, kurā savu attieksmi pauda vismaz 7000 studējošo, aprīlī iesniedza manabalss.lv iniciatīvu, kuru parakstīja 5418 atbalstītāju, regulāri devās uz Rīgas domes un Satiksmes un transporta lietu komiteju sēdēm, kurās izteica studējošo nostāju, kā arī oktobrī veica atkārtotu aptauju par studējošo paradumiem. 

Rīgas dome vienreizējo braucienu atlaižu piemērošana studējošajiem atzina kā neizdevīgu, tādēļ tika piedāvāts skatīt mēnešbiļetes cenas samazinājuma iespējas. Ņemot vērā gan Rīgas satiksmes izstrādātos aprēķinus, gan LSA atkārtotās aptaujas par studējošo paradumiem rezultātus, tika atrasts risinājums atlaides apmēram – 15 EUR mēnešbiļetes cenu samazināt līdz 12 EUR. 3 EUR atlaide no mēnešbiļetes cenas studējošajiem gadā ietaupīs 402 300 EUR

Did you like this article? Share it with your friends!

One Comment

  • Kāds statuss ir iniciatīvai?

    Kāds statuss ir manabalss.lv iniciatīvai? Šajā vietnē savākti > 6000 parakstu, pie iniciatīvas norādīts, ka tā iesniegta Rīgas domē, šōbrīd nav ziņu par iniciatīvas prasību izpildi vai tās noraidīšanu. RD vēl jāizskata jautājums tieši par 0.30 EUR cenas atjaunošanu vienreizējam braucienam. Jūsu norādītais “Rīgas dome vienreizējo braucienu atlaižu piemērošana studējošajiem atzina kā neizdevīgu” nav atbilde pēc būtības. Lūdzu, LSA, vai nu aktualizējiet iniciatīvas statusu vai uzstājiet uz konkrētās iniciciatīvas izskatīšanu Rīgas domē.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content