Latvijas studentu apvienība

Risinot LSA aktualizēto problēmjautājumu, augstākajai izglītībai piešķir papildu finansējumu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar, 15. novembrī, izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja nākamā gada budžeta projektu, risinot Latvijas Studentu apvienības (LSA) aktualizēto problēmjautājumu, paredzot augstākajai izglītībai piešķirt papildu finansējumu 906 750 EUR apmērā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

LSA bija vērsusies pie valdības un Saeimas deputātiem ar lūgumu rast papildu iztrūkstošo finansējumu augstākajai izglītībai, kas bija radies nodokļu reformas rezultātā saistībā ar darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmju paaugstinājumu. LSA pauda bažas, ka varētu tikt samazināts valsts finansēto studiju vietu jeb budžeta vietu skaits, neturot pērnajā rudenī valdības sniegto solījumu to nemazināt, vai arī budžeta vietas varētu tikt pārvietotas no augstākiem studiju līmeņiem vai resursietilpīgām programmām uz tām, kas ir lētākas, līdzšinējo skaitu saglabājot, bet tik un tā radot negatīvas sekas augstākajai izglītībai.

LSA izsaka pateicību Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai par LSA aktualizētā jautājuma saklausīšanu un izpratni, rodot risinājumu un piešķirot papildu finansējumu augstākajai izglītībai.

Turpmākajiem 3 gadiem augstākajai izglītībai papildus tiks piešķirti 906 750 EUR, no tiem 2018. gadā:

  • Izglītības un zinātnes ministrijas budžetam – 187 392 eiro.
  • Veselības ministrijas budžetam –  56 134 eiro.
  • Zemkopības ministrijas budžetam – 30 730 eiro.
  • Kultūras ministrijas budžetam – 27 994 eiro.

Plānots, ka 22. novembrī Saeima lems galīgajā lasījumā par valsts budžetu 2018.gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaru.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content