Latvijas studentu apvienība

Rīt sāksies Studentu līderu forums 2020

Šonedēļ, laikā no 20. līdz 23. augustam, norisināsies Latvijas Studentu apvienības (LSA) ikgadējais Studentu līderu forums (SLF) – pasākums, kurā pulcējas aktīvākie studējošo interešu pārstāvji, lai gūtu iemaņas turpmākai veiksmīgai darbībai studentu pašpārvaldēs un nodotu savas prasmes un zināšanas, palīdzot attīstīties gan citiem, gan studentu pārstāvniecībai. Šogad forums pulcēs 40 dalībniekus no 17 Latvijas augstskolām un koledžām.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šoreiz viens no SLF centrālajiem notikumiem būs diskusija ar augstākās izglītības politikas veidotājiem. Šoreiz tajā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV), Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors Aigars Laizāns. Diskusijā tiks skarti tādi jautājumi kā ar pārvaldību un tipoloģiju saistītie Augstskolu likuma grozījumi, kurus rudenī turpinās skatīt Saeimā, Covid-19 ietekme uz augstāko izglītību, kā arī citas aktualitātes. Diskusija norisināsies svētdien, 23. augustā, no plkst. 15.00, un to būs iespējams vērot tiešraidē LSA sociālajos tīklos.

Vēl viena būtiska SLF daļa būs hakatons jeb Swedbank līderu laboratorija, kurā dalībnieki meklēs risinājumus dažādām studējošajiem un augstākās izglītības sistēmai būtiskām problēmām, kas saistītas ar AI finansēšanu, mācībspēku ataudzi, izglītības kvalitāti un pieejamību. Dalībniekiem idejas attīstīt palīdzēs augstākās izglītības nozarē un hakatonu vidē pieredzējuši mentori.

Notiks arī lekcijas, darbnīcas un citas aktivitātes, kuras ļaus dalībniekiem gūt padziļinātu izpratni par augstākās izglītības politikā aktuālo, uzlabot līderības prasmes un gūt studējošo interešu pārstāvniecībā būtiskas iemaņas. Starp lektoriem būs tādas personības kā 13. Saeimas deputāts Daniels Pavļuts, kādreizējais Latvijas Tautas Frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns, portāla Delfi redaktors Filips Lastovskis un Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševiča.

Studentu līderu foruma 2020 patroni – Swedbank, Latvijas Lauksaimniecības Universitāte un  LLU Mācību un pētījumu saimniecība “Vecauce”. Lieldraugi – Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Rīgas Tehniskā Universitāte, Ventspils Augstskola, Izglītības un zinātnes ministrija un ziņu portāls Delfi. Forumu atbalsta Ahmad Tea, Basaful, Birzī, Brain Games, Cannelle Bakery, Carguru, Dimdiņi, Dzīvības dzēriens, ES māja, Fazer, Folkklubs Ala Pagrabs, Forevers, izdevējs SEIK, Jelgavas tipogrāfija, Karameļu darbnīca, Labietis, Latvijas Nacionālais teātris, Neputns, Red Bull, Rīgas Motormuzejs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, River Cruises, saimniecība “Leitāni”, Smalkais muslis, Taste Caps, Tērvetes vīni, The Duke of Edinburgh’s International Award Latvia, Turza, ZS “Kliģeni” un ZS “Krišjāņi”.

Studentu līderu forums ir Latvijas Studentu apvienības rīkots pasākums, kura mērķis ir vienot Latvijas studējošos, pilnveidot studentu līderību, stiprināt demokrātijas principus studējošo pašpārvaldēs, radīt dalībniekos atbildību un uzlabot to zināšanas par augstāko izglītību politiskajā kontekstā. Šogad forums norisināsies 19. reizi.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content