Latvijas studentu apvienība

RTU izziņo starptautisko vasaras skolu

Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskā vasaras skola, pēc sekmīgas norises pagājušā gadā, atgriežas Cēsīs, lai studētu pilsētas problemātiku un izvirzītu tieši šai vietai atbilstošus priekšlikumus 2013. gadā.

Starptautiska pasniedzēju komanda, ko veido arhitekti, pilsētplānotāji, dizaineri un atropologi, kopā ar 60 vietējiem un ārzemju studentiem pievērsīsies vietējo pārmaiņu tēmai jeb „Local Shift”. Vietējās tradīcijas, vietējie resursi, vietējā ražošana ir tas, kas iezīmē vietu uz globālās kartes un kas padara to tuvu un saprotamu vietējā mērogā. Jēdziens vietējais ir mainījies, un tam vajadzīga jauna definīcija.

„Mēs strādāsim kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, mācoties no viņu zināšanām par teritoriju, mēģinot radīt jaunas saiknes vietējā kopienā un telpā. Mēs sāksim ar mazo, lai iekustinātu lielo. Mēs pārkārtosim vērtības un programmas, lai atklātu potenciālus un palīdzētu notikt vietējām pārmaiņām.” stāsta vasaras skolas radošie kuratori Toms Kokins un Evelīna Ozola.

Līdzīgi kā citviet Latvijā, iedzīvotāju daudzums Cēsīs samazinās, kopiena kļūst vājāka, un publiskā telpa – tukšāka. Lai to kompensētu, pilsēta aktīvi izmanto viduslaiku arhitektūru un tradīcijas, rīko kultūras pasākumus un iegulda jaunu publisku ēku celtniecībā un atjaunošanā. Tomēr tūrisms vien nespēj nodrošināt dzīvotspējīgu vietējo ekonomiku, apturēt iedzīvotāju aizplūšanu un piedāvāt nākotnes redzējumu.

Radošajās darbnīcās daudz tiks domāts par sociāliem aspektiem – kā veicināt saliedētas kopienas veidošanos, kā stiprināt vietējo identitāti, kā iedrošināt iedzīvotājus apgūt jaunas prasmes un radīt augstvērtīgākus produktus.

Divu nedēļu garumā, no 2013. gada 27. jūlija līdz 10. augustam plānotas vairākas publiskās lekcijas ar ārzemju un pašmāju lektoriem, kā arī studentu darbu starpskates.

Ar 2012.gada vasaras skolas pieredzi iespējams iepazīties ŠEIT.

Studenti ir aicināti pieteikties dalībai starptautiskajā vasaras skolā RTU mājaslapā un sekot līdzi informācijai Facebook.com vietnē un twitterī @laikmetigais.

Starptautisko vasaras skolu organizē Laikmetīgās Arhitektūras Informācijas centrs sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Did you like this article? Share it with your friends!

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Skip to content